3 Yaşındaki Oğlunu Kaybeden Acılı Babadan Tüm Anne-Babalara 10 Tavsiye

Richard Pringle isimli baba 2016 yılında 3 yaşındaki oğlunu ne yazık ki beyin kanaması sonucu kaybetti ve bu acı deneyimi sonrası ‘Oğlumu kaybettikten sonra öğrendiğim 10 önemli şey’ isminde bir yazı yayınladı. İşte acılı babadan tüm ebeveynlere 10 önemli tavsiye!

Richard Pringle 2016 yılında üç yaşındaki oğlunu beyin kanamasından kaybetti.

Richard Pringle 2016 yılında üç yaşındaki oğlunu beyin kanamasından kaybetti.

Hughie’nin ölümünün üzerinden bir yıl geçmişti ve Richard hala oğlunun yasını tutarken bir taraftan da tüm ebeveynlere önemli tavsiyelerde bulundu. Acılı babanın yazdıkları evlat sahibi olanları derinden etkileyecektir. Hem siz hem de çocuklarınız hala yaşıyorken çocuklarınızın değerini bilin...
İşte Richard’ın ‘Oğlumu kaybettikten sonra öğrendiğim 10 önemli şey’ adlı yazısından ödemli tavsiyeler...


1- ‘Çocuğunuzu öpmeye ve sevmeye doyamazsınız”

1- ‘Çocuğunuzu öpmeye ve sevmeye doyamazsınız”

2- “Zaman bulun. Neyle meşgulseniz bir kenara bırakın ve bir dakikalığına da olsa çocuğunuzla oyunlar oynayın. Hayatınızda bundan daha önemli bir şey olamaz.”


3- “Bol bol fotoğraf ve video çekin. Bir gün elinizde tek kalan bunlar olabilir.”


4- “Onlara para değil zamanınızı verin. Ne kadar para harcadığınız önemli değil. Önemli olan onlara ne kadar zaman harcadığınız. Bisiklete atlayıp etrafı dolaşın. Beraber yüzmeye gidin. Kamp yapın. Tek istedikleri bu. Hughie’ye neler aldığımızı hatırlamıyorum. Ama neler yaptığımızı çok iyi hatırlıyorum.”


5- “Beraber şarkı söyleyin. Arabada söylediğimiz o şarkıları hala unutamıyorum. Müzik inanılmaz hatıralar yaratır.”


6- “En küçük şeylerle mutlu olun. Baş ucunda masallar anlatmaktan, beraber yemek yemekten, pazar günleri amaçsız ancak eğlenceli aktivitelerden zevk alın. Böyle şeyleri çok özlüyorum.”


7- “Sizden ayrılmadan önce her seferinde onları bolca öpün. Bir daha elinize böyle bir fırsat geçmeyebilir.”


8- “Sıkıcı şeyleri eğlenceli hale getirin. Alışveriş yapmayı, yürüyüşleri, arabayla dolaşmayı ve diğer her şeyi eğlenceli hale getirebilirsiniz. Şakalar yapın, gülümseyin ve gülümsetin. Hayat eğlenmemek için çok kısa.”


9- “Günlük tutun. Çocuklarınızla yaptığınız her şeyi günlüğe yazın. Söyledikleri komik şeyleri ve yaptıkları sevimli hareketleri de. Hughie’yi kaybettikten sonra biz günlük yazmaya ancak başladık. Her şeyi hatırlamak istedik. Şimdi Hettie için günlük tutuyoruz. Dünyaya gelecek olan Hennie için de tutacağız. Yaşlandığınızda günlüklere bakıp bazen hüzünlenecek bazen de çok güleceksiniz.”


10- “Çocuklarınız hala nefes alıyorken her gece alınlarına bir öpücük kondurun. Her kahvaltıyı beraber yapın. Okulu beraber gidin. Üniversiteye beraber gidin. Evlenirken yanlarında olun. Çok şanslısınız. Bunu asla unutmayın.”