Araç

İlginç araçlar

Transformers'taki Optimus Prime Gibi Modifiye Edilmiş Olan Çekici Kamyon

Transformers'taki Optimus Prime gibi modifiye edilmiş olan bu çekici kamyon, 'Autobot' figürleri ile donatılmış olan, bir yatak çarşafına ve yolcu koltuğunun üstünde oturmakta olan, bir Optimus Prime miğferine sahiptir. Bu kamyonun direksiyon simidinin de, ortasında bir 'Autobot' sembolü bulunan, özel yapım bir direksiyon simidi olduğundan bahsetmeyi unuttum mu? Optimus Prime hayranları, eminim ki bu kamyonu gördüklerinde, sevinçten ve hayranlıktan düşüp bayılacaklardır.

Transformers Motosiklet

Bu motorun adı XO Move. Bu motor transformer gibi gözüküyor ve neredeyse onlardan biri gibi hareket ediyor. Motosikletin konsepti gereği, park edildiğinde güvenlik için kendisini kilitliyor. Kullanıcı ihtiyaçlarına uyarlanabiliyor, bir veya iki kişi taşıyabiliyor. Değişken dingil mesafesi sayesinde yollarda daha dengeli bir sürüş sağlıyor.

Toyota'nın Calty Tasarımı: Kil Modeli

Toyota kapılarını dünyaya açtı! Toyota, Calty Tasarım Araştırması'nın kapılarını, küçük bir grup gazeteciye açtı. Hepimizin de bildiği gibi, araba endüstrisindeki güvenlik ve gizlilik neredeyse aşılamaz. Bu sayede konseptler, kimse duymadan yıllarca gizli ve saklı tutulabiliyor. Toyota'nın stüdyolarına ve iş akışlarına yakından bakma fırsatına sahip olan bu gazeteciler, bu deneyimin gerçekten heyecan ve gurur verici olduğunu söylüyorlar. Biz de bu deneyimi sizlerle paylaşıyor olmaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz.

Toyota RiN

Toyota RiN, Tokyo Motor Fuarı'nda en sağlıklı otomobil olarak tanıtıldı. Toyota RiN, Tokyo Motor Fuarı'nda en sağlıklı otomobil olarak tanıtıldı. Aracın yüksek performans özelliklerini vurgulamak yerine Toyota yetkilileri RiN sürücülerinin sürüşü rahatlatıcı ve dinlendirici bir deneyim olarak görmelerini istiyor. Ayrıca bu araba çok kompakt ve çevre dostu bir yapıya sahip. RiN, sizi rahatlatmak ve mutlu etmek için ne gerekiyorsa yapacak. Ergonomik koltuklar duruşunuzu ayarlayacak ve ısıtmalı koltuklar size çok konforlu bir oturuş sağlayacak. Arabanın içinde oksijen düzeyi düzeltici ve bir nemlendirici, ultraviyole ışınlarının ve kızılötesi ışınların girişini azaltan yeşil renkli camlar ve otomobilin zeminine kadar inebilen ve yolculara geçtikleri manzarayı zemin düzeyinde görme imkanı veren camlar bulunuyor. Arabanın yeşil renkleri, doğayla olan uyumu vurgulamak için düşünülmüş. Farlar, yaklaşan yayaların ve arabaların şoförlerinin gözlerini almayacak şekilde tasarlanmış. Kim, böyle çevreci rahat bir stilde yolculuk etmek istemez ki

Taşımacılıkta Sınır Yok

Birbirinden İlginç taşımacılık yöntemleri sizlerle.

Triumph Bonneville Belstaff

Yeni Triumph Bonneville motorsikletleri... Belstaff motorsiklet firmasını artık İtalya yönetiyor. Fakat motorsiklet hala İngiliz çizgisinde tasarımlar yapmaya devam ediyor. Firma yeni Triumph Bonneville'in 50. yılına özel sınırlı sayıda motorsikletler üretmek için çalışmalara başladı. Nick Dunmur isimli fotoğrafcı, Belstaff'ın logo renklerini siyah ve altın rengi olarak karar verdi.

Uzay Araçları

Uzay ortamında kullanılmak üzere tasarlanan arabalar Bu galeride bulunan arabaların fotoğraflarına baktığımızda, diğer gezegenlerdeki 4 tekerlekli arabalar için kullanılan tasarım kriterlerinin, bambaşka olduğu açık bir şekilde görülebilmektedir. İşte bu nedenden dolayı, ortaya şimdiye kadar teklif edilmiş olan en garip ve en büyüleyici araba tasarımları atılabilmiştir. Bu ilginç araba tasarımları arasında, test sürüşü Wernher von Braun tarafından yapılan, devasa boyutlu Mobility Test Article aracından, içinden en pahalı olan bileşeni yani canlı sürücüsü çıkarılmış olan, günümüzün robot araçlarına kadar, birçok farklı, ilginç ve büyüleyici uzay aracı tasarımları bulunmaktadır. İşte size, içerisinde hem klasik hem de sıra dışı olan, şimdiye kadar kullanılmış ya da sadece prototip olarak kalmış, olağan üstü uzay kara araçlarının fotoğraflarından oluşan büyüleyici bir galeri.

Uzay Aracı Gibi Tasarıma Sahip Citroen DS

'Citroen DS 1955 ve 1975 arasında üretilmişti. Citroen 20 yıllık üretim aşamasında D-serisinden yaklaşık 1.5 milyon sattı. DS futuristik, aerodinamik gövde tasarımı, ve yenilikçi teknolojisiyle biliniyor (hava takviyeli hidrolik süspansiyon sistemi dahil).' Araba uçan uzay gemilerini andırıyordu gerçekten de bu benzetmeden hemen sonra meşhur oldu.

VD Classic SR500 Tracker

Jean François Vicente 1991'den beri özel motorsiklet parçaları ve özel motorsikletler yapıyor. VD Classic atölyesi Fransa'nın Town of Fegersheim şehrinde bulunuyor. Özellikle SR500, XT500, W650, Boneville ve Sportster üzerine çalışıyor.

VolksWagen Böceklerle Neler Yapılabilir?

Tarihin en göze çarpan arabası... Tarihin en göze çarpan arabası bu sıradışı modifikasyonlarla daha az fakedilebilir hale geliyor bu günlerde ne dersin:

Uçuşa Hazır mısınız?

Kuş gibi küçük bir yaratık ne yapabilir sizce? Kuş gibi küçük bir yaratık ne yapabilir sizce? Bazı durumlarda çok büyük zararlar verebilir. Bu uçak normal bir uçuşu sırasında bir kuşa çarpmış. Gerçekten de inanılmaz değil mi?