Dünyanın En Pahalı 10 Nişan Yüzüğü

Hayatınızı birleştirme kararı aldığınızda sizi bekleyen ilk aktivite nişan merasimi olacaktır. Böyle anlamlı ve özel günün en göze çarpan objesi ise hiç şüphesiz takılacak yüzüktür. Manevi anlamda büyük bir değere sahip bu objenin, hiç şüphesiz maddi anlamda da bir değeri olacaktır. Alınacak yüzük kişilerin zevklerine, ekonomik durumlarına göre çeşitlilik gösterir. Özellikle bayanların çok değer verdikleri bu kıymetli parçaları listelemeye çalıştık. Bu listede; ünlülerin, kraliyet mensubu kadınların aldığı en pahalı ve en güzel nişan yüzüklerini göreceksiniz. Sizce en pahallı nişan yüzüğü hangisi ve kime ait? İsterseniz bu sorunun cevabına hep birlikte göz atalım. İşte dünyanın en pahalı 10 nişan yüzüğü:

10. Prenses Diana (Kate Middleton) 137.200 Dolar

10. Prenses Diana (Kate Middleton) 137.200 Dolar

Bu yüzük ilk olarak Prenses Diana’ya verildi. Günümüzde yüzüğü Prenses Kate Middleton takmaktadır. Yüzük, 18 karat safir ve beyaz elmastan yapılmıştır. Güncel değeri 137.200 $ civarındadır.


9. Anna Kournikova 2.5 Milyon Dolar

9. Anna Kournikova 2.5 Milyon Dolar

Anna Kournikova’ya ait bu ender parça, yüzlerce güzel taştan ve 11 karatlık pembe elmastan oluşmaktadır. Enrique Iglesias, tarafından Anna’ya verilen bu sofistike yüzük, 2,5 milyon dolar değere sahiptir.


8. Catherine Zeta Jones 2.5 Milyon Dolar

8. Catherine Zeta Jones 2.5 Milyon Dolar

Catherine Zeta Jones’un sahip olduğu yüzük; 28 küçük elmas ile çevrili yatay görünümdedir. Bu göz alıcı parça, 10 karat markiz şekilli elmas ile tamamlanmıştır. Michael Douglas tarafından satın alınan bu yüzük, şu anda 2,5 milyon $ değerindedir.


7. Jacqueline 2.6 Milyon Dolar

7. Jacqueline 2.6 Milyon Dolar

Aristoteles Onassis, sadece iki kez takabilme fırsatı bulduğu bu parçayı; Jaqueline’ye vermiştir. Güzel yüzük, çoğu zamanını bir banka kasasında geçirmiştir. 0,42 karatlık elmas yüzük, daha önce Lesoto III’ündü. Yüzüğün şuan ki değeri 2.600.000 $’dır.


6. Melania Knauss 3 Milyon Dolar

6. Melania Knauss 3 Milyon Dolar

15 karat zümrüt kesim pırlanta platinin içine oturtulan ve yaprak tasarım ile tasarlanan yüzük; Donald Trump tarafından, Melania Knauss’a verildi. Melania’nın yüzüğünün değeri 3 milyon $’dır.


5. Jennifer Lopez 4 Milyon Dolar

5. Jennifer Lopez 4 Milyon Dolar

Marc Anthony erkek giyimindeki zevkini, Jennifer Lopez için özel tasarlattığı bu nadide parçada da göstermiştir. Neil Lane’in tasarladığı yüzük 8,5 karat elmastan yapılmıştır. Onlar artık evli olmasa da bu yüzük hala en değerli nişan yüzükleri arasındadır. Yüzüğe şuan 4 milyon $ değer biçiliyor.


4. Grace Kelly 4.06 Milyon Dolar

4. Grace Kelly 4.06 Milyon Dolar

Prens Rainier Cartier tarafından, Grace Kelly’e armağan edilen bu yüzük 10,47 karat zümrüt kesim elmastan oluşmaktadır. Şuan yüzüğün değeri, 4,06 milyon dolardır.


3. Paris Hilton 4.7 Milyon Dolar

3. Paris Hilton 4.7 Milyon Dolar

Paris Latsis, Paris Hilton’a bu harika nişan yüzüğünü sunmuştur. Yüzük, 24 karat beyaz altından yapılmıştır ve iki üçgen baget arasına bir dikdörtgen elmas yerleştirilerek tamamlanmıştır. Çift ayrıldıktan sonra, yüzük Katrina mağdurlarına yardım için ihalede satıldı ve şuan ki değeri 4.700.000 $’dır.


2. Beyonce 5 Milyon Dolar

2. Beyonce 5 Milyon Dolar

Birçok kişi Beyonce’un sahip olduğu bu nişan yüzüğünün, listemizde 2 numarada yer alacağını tahmin etmemiştir. Platin üzerine kusursuz kesilmiş sekizgen 18 karat elmastan oluşan yüzük, Jay Z tarafından Beyonce’ye verildi. Yüzüğün değeri 5.000.000 $’dır.


1. Elizabeth Taylor 8.8 Milyon Dolar

1. Elizabeth Taylor 8.8 Milyon Dolar

En pahalı nişan yüzüğü Richard Burton’ın, Elizabeth Taylor’a armağan ettiği bu nadide parçadır. Yüzük, 33,19 karat IIa sertifikalı Asscher kesim elmas ile süslenmiştir. 8.800.000 $ değerinde olan yüzük, dünyanın en pahalı 10 nişan yüzüğünün arasında liste başında yer almaktadır. Elizabeth Taylor’ın yüzüğü, ölümünden sonra bir kapalı ihalede satıldı. Yüzüğü Asyalı bir koleksiyoncu satın almıştır.