Hayvanlar Alemi

Tek Kanatlı Ördek Charlie

Gölde yüzerken vurulan Charlie'nin kırık kanadı kesilmek zorunda kalmıştı... Yaralar kapanmayacak kadar zedelendiği için veterinerlerin kanadı kesmekten başka çaresi yoktu. Bir kanadı kesildikten sonra da cesur bir ördek olduğunu kanıtlayan Charlie en sevdiği gölde dalışlar yapmaya başladı bile.

Tek Boynuzlu İnek

Unicorn efsanesi gerçek oldu... Jia Kebing isimli çiftçi henüz bir buzağıyken kafasının ortasında bir şişlik fark ettiği ineğinin şuan 20.32 santimetre boyunda bir boynuza sahip olduğunu nasıl açıklayacağını bilemiyor. Efsanevi tek boynuzlu atları (Unicorn) duymuştuk fakat tek boynuzlu inek gerçekten oldukça şaşırtıcı.

Vahşi Atlar

Hırçın atların inanılmaz görüntüleri... At dahil otçul bir memeli hayvanlardır. Evcilleri olduğu gibi, Amerikan bozkırlarında ve Altay dağlarının her iki yanındaki açık arazilerde "Prezevalski" denen yabani atlar sürüler halinde yaşar. En meşhur at türleri Arap, İngiliz ve Midillidir. Midilli atları koç iriliğindedir.

Vahşi Doğada Yemek Kavgası

Vahşi hayvanlar kış ayının zor şartlarında buldukları yemeği paylaşmak istemiyorlar. Tilki ve kartal bir ziyafet için çarpışıyorlar. Fotoğraflardan da anlaşılacağı üzere kazan kartal oluyor.

Uzun Boyunlu Kedi Göz Yanılması

Meraklı kedilerin tesadüfi buluşması... Kimi ilginç göz yanılmaları basit tesadüfler sonucu oluşuyor. Çizgi film sahnelerini hatırlatan bu fotoğrafta da iki meraklı kedinin buluşması ilginç bir uzun boyunlu kedi görüntüsü oluşturuyor.

Yaşayan Fosiller

Atlantik Okyanusu'nunun derikliklerinde yeni keşfedilen bu fosiller yaşıyor! Biyolojik bir araştırma sonucu bulunan bu enteresan bitkilerin bir çok çeşidi var elektrikli mavi solucan,kaygan deniz anası ve taraklı deniz tabanı bunlardan sadece birkaç tanesi.

Yavru Ördek Kurtarma

Rögar kuyusuna düşen yavru ördekler kurtarıldı... Görev başındaki kadın polis yoldan geçen ördekleri izliyordu. Annelerini takip eden yavru ördekler belediyenin rögar kuyusuna düştüler. Görev başındaki kadın polis hayvanların çukura düştüğünü görünce çukurun kapağını açarak yavru ördekleri kurtardı. Aşağıdaki resimlerde kadın polisin yavru ördekleri kurtardığı anı görebilirsiniz.

Yılan ve Akrep İçkileri

Farklı bir içki deneyimine ne dersiniz? İçinde, kuru erikten, elma ve armuda kadar çeşitli meyveler olan likör şişelerini hepimiz görmüşüzdür fakat yılanlar ve akrepler, bu kesinlikle bir ilk. Farklı damak tatlarınız olabilir ama bu içkilerin görünüşlerinin kötü olduğu kadar, tatlarının da kötü olduğunu düşünüyorum. Yani para verseniz bunu tadacak adam bulamayabilirsiniz.

Yılan İskeleti

Bu sürüngenin alışıldık hareket etme şekline bakıldığında ise insanın, yılanın kemiksiz bir vücuda sahip olduğuna inanası geliyor. Kertenkelelerin tersine yılanların uzuvları bulunmuyor.

Yılandan Sanata Kıvrımlı Bir Yol

Bu muhteşem sanat çalışmalarına baktıktan sonra kendinize bir tane almak isteyeceksiniz... İtalyan kökenli İsviçreli bir sanatçı olan Guido Mocafico, güzel sanat yaratabilmek için dünyanın en çok korkulan yaratık türlerinden birini kullanıyor. 2,700 yılan türü arasından yalnızca birkaç tanesi insanlar için tehlikelidir ve Guido Mocafico da onu sanatında kullanarak yılanların daha az korkunç bir yanı olduğunu göstermeye çalıştı. Siz de bu muhteşem sanat çalışmalarına baktıktan sonra kendinize bir tane almak isteyeceksiniz.

Yılın Çalışanı Köpek Cody İle Tanışın

Sevimli köpek Cody yılın elemanı ödülünü almaya hak kazandı. Cody adlı Labrodor cinsi köpek Clearwater, Florida'da ki bir bakkalın en değerli çalışanı.Karım Manour, beş ay kadar önce sabah vardiyalarına birlikte çalışmak için Cody'i getirmeye başladı.Önceleri onu da götürmesinin sebebi yanında birinin olmasını istemesiydi. Fakat bu sevimli köpeği gören müşteriler ona ayrı sempati duymaya başladılar. Bu memnuniyetin farkında olan Karim, köpeğe bir kemik fırlatarak onu işe aldı.Artık Cody'nin kendine ait isim etiketi ve çalışan t-shirttü var.Müşterilerin memnuniyeti onu yılın çalışanı ödülüne doğru götüyor.Tam anlamıyla satış görevlisi olarak çalışmıyor ancak sinirli insanları yatıştırıp sempatik hareketleriyle üzgün müşterileri de neşelendirmesini biliyor.Hal böyle olunca maaş artışını da hak ediyor.

Yiyecek İçin Parmaklarının Üzerinde Duran Fil

Hayvanlar aleminin hantal devleri olarak bilinseler de, fillerin de çevik oldukları anlar vardır. Resimde gördüğünüz birkaç ton ağırlığındaki fil, bir parça lezzetli yiyecek alabilmek için 10cm genişliğindeki çıkıntının üzerinde duruyor. Acıkmış olan sevimli fil, babasının kucağındaki çocuğun elindeki sebzeyi görünce hemen alanının sınırına geldi. Akıllı hayvan ayak parmakları üzerinde dengede durabilmeyi başardı ve daha sonra uzun hortumu ile nazik bir şekilde turist çocuğun elinden sebzeyi kapıp midesine indiriverdi. Bu görüntüler Almanya'daki Hamburg Hayvanat Bahçesi'nde 34 yaşındaki amatör fotoğrafçı Tobias Haase tarafından çekildi.

Zor Anlar Yaşayan Salyangoz

Bank üzerinde zor anlar yaşayan sevimli salyangoz. Salyangozlar, tatlısularda, denizlerde ve bütün çevrede görülebilen hayvanlardır. Nemli yerlerde bulunurlar ve yağışın bol olduğu ve havanın tam soğumadığı sonbahar aylarında sürekli görülürler.

Meyvesinde Bulunan Alkol ile Hayvanları Sarhoş Edebilen Ağaç: Marula

Doğa'da bilmediğimiz o kadar farklı bilgi var ki... İşte onlardan bir tanesi.. Alkol içeren meyvelerini yiyen hayvanları sarhoş edebilen ağaç olan Marula ile tanıştırmak istiyoruz sizleri... İşte Marula hakkındaki ilginç bilgiler...

Gerçek Olduğuna İnanmakta Zorluk Çekeceğiniz 19 Şeffaf Canlı

Gördüğünüz zaman gerçek olduğuna inanamayacağınız birbirinden ilginç şeffaf canlı türünü isimleri ve açıklamaları ile sizin için paylaşıyoruz. İşte doğanın mükemmel hali...

Beyaz Renkte Olmanın Güzelliğinden Hiçbir Şey Götürmediğinin Kanıtı Olan Sıra Dışı 23 Albino Hayvan

Albinizm hastalığı tıpkı insanlarda olduğu gibi, hayvanlarda da rengi veren melanin pigmenti eksikliğinden kaynaklanıyor. İşte hayvanlar aleminin en güzel albino hayvanları...

Kargaların Hayvanlar Aleminin Belalısı Olduğunun Kanıtı Olan 24 Kare

Kargalar insanlar tarafından çok fazla sevilmez, peki hayvanlar arasında nasıl bir şöhreti vardır kargaların? İşte hayvanlar aleminde kargaların marifetleri ve kargalar ile ilgili oldukça şaşırtıcı bilgiler...

Rus Balıkçının Denizden Çıkardığı 15 Hayret Uyandıran Balık Türü

Rus balıkçı Roman Fedortsov'un açık denizlerden çıkardığı balıklar hiç yenecek türde görünmüyor, aksine çoğu oldukça ürkütücü! İşte Rus balıkçının denizden çıkardığı hem korku veren hem de hayret ettiren balık türleri!

Biz İnsanların Doğal Yaşama Verdiği Zararı Gösteren 23 Üzen Fotoğraf

Doğanın mükemmel bir şekilde sürüp giden dengesini bozarak alt üst eden insanların yarattığı üzücü fotoğrafları sizin için galerimizde derledik. Lütfen biraz daha sağduyu... Bu dünyada sadece biz insanlar yaşamıyoruz.. Dikkat: Bazı fotoğraflar rahatsız edici olabilir.

Şaşırtan Bir Fotoğraf ve Bir Hikaye: Köşeye Sıkışmış Olan Matadora Saldırmayan Sadece Bağıran Boğa

Bu şaşırtan fotoğraf Matador Torero Alvaro Munera için bir şeylerin sonu olsa da bu fotoğraf oldukça ilginç bir hikayeye sahip. İşte şaşırtan detaylar...