İnsanlar

Tek Yumurta Üçüzü Kızlar Aynı Tıp Fakültesini Kazanarak Bir İlke İmza Attı!

Tek yumurta üçüzü kız kardeşler, ilk kez girdikleri YGS ve LYS’den aldıkları puanla Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazanıp, kayıt yaptırdılar. Üstelik 6, 9 ve 33. sıradan yerleştiler. Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde yaşayan İsmail-Ümmüşen Kozak çiftinin tek yumurta üçüz kızları Aslı, Başak ve Deniz, daha önce kazandıkları Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne kayıt yaptırdılar. Ortaokul ve Lisede de eğitim hayatlarını başarılı bir şekilde tamamlayan üçüzler üniversite sınavına hazırlanmaya başladılar. Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve Lisans Yerleştirme Sınavı’nda (LYS) yüksek puan alan üçüzler, hayalini kurdukları tıp fakültesi için tercih yaptı. İlk kez üniversite sınavına giren 3 kız kardeş, ilk tercihlerinde Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne 6, 9 ve 33. sıradan yerleştiler. Kızların üniversite sınavına dershane desteği ile hazırlandıklarını belirten baba Kozak, “Son sene özellikle kızlarım çok çalıştı. Sabaha karşı 03.00’, 04.00’a kadar çalıştılar. Dersi derste dinliyorlar ve anlıyorlardı. Düzenli çalıştılar, test çözmeye ara vermediler. Sonuçta bu başarı geldi” diye konuştu. Kızlarının 485 ile 510 arasında bir puanla Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandıklarını ve kayıtlarının yapıldığını dile getiren baba Kozak, “Aynı dershaneye gittiler. Kızlarımın üçü de tıp istiyordu. Antalya’yı tercih ettiler. Baba ocağından okullarına gidip gelecekler. Kayıtlarını yaptırdık. Aynı sınıfta okuyacaklar. Bizim için büyük bir mutluluk ve onur” dedi. Bu sonucu kızlarından beklediklerini aktaran Kozak, hediye olarak ise üçüzlerine Bodrum’a tatile götüreceğini sözlerine ekledi.

Tokyo Metrosunda Kalabalık

Michael Wolff'un Tokyo metrosunda çektiği fotoğraflar... Michael Wolff'un bir fotoğraf projesi olan "Compression Tokyo" için çekilmiş Tokyo'nun metro kalabalığı fotoğrafları. Çekilen fotoğraflar metronun en yoğun olduğu zamanlara ait.

Uzun Boyunlu Kadınlar

Tayland'ın kuzeyinde Hilltribe köyünde yaşayan bu insanlar kendilerine Karen-Padung (uzun boyunlu) diyorlar.

Uykusuz İnsanların Hali

Uykucuların erken kalktıkları halleri... Uykuyu seven insanlar için sabah yataktan kalkmak zordur. Genelde uyandıklarında çok komik bir görüntü çıkıyor ortaya.

Ülkelerin Kadın Polisleri - 2

Bayan Polisler her zaman için ilgi çeken güvenlik görevlileri olmuşlardır. Kadınların güvenlikten sorumlu olması üniforma giymesi ve silahlı olması oldukça farklı ve sıradışı görünsede gayet sıradan bir durum olarak kabul edilmelidir. İşte ülkelerinde güvenliği sağlamakla görevli bayan polisler... Daha önce yayınladığımız Ülkelerin Kadın Polisleri - 1 başlıklı içeriğe göz atmanızı tavsiye ederiz.

Ülkelerin Kadın Polisleri - 1

Bayan Polisler her zaman için ilgi çeken güvenlik görevlileri olmuşlardır. Kadınların güvenlikten sorumlu olması üniforma giymesi ve silahlı olması oldukça farklı ve sıradışı görünsede gayet sıradan bir durum olarak kabul edilmelidir. İşte ülkelerinde güvenliği sağlamakla görevli bayan polisler... İçeriğin devamını Ülkelerin Kadın Polisleri - 2 başlıği altında bulabilirsiniz.

Üniversitede, en çok sevdiğim hocanın odasındaydım. Bana, Ne olmak istiyorsun? dedi.

“Entelektüel olmak istiyorum.” dedim. “Senden entelektüel olmaz” dedi. Şaşırmıştım, sonra, kırılgan bir ses tonuyla; “Dersinizi geçmeme rağmen sürekli dersiniz deyim.“Entelektüel olmak istiyorum.” dedim. “Senden entelektüel olmaz” dedi. Şaşırmıştım, sonra, kırılgan bir ses tonuyla; “Dersinizi geçmeme rağmen sürekli dersiniz deyim. Okulda en çok okuyan, araştıran ve tartışmalara giren, hep benim?" dedim. “Senden Entelektüel olmaz”dedi. Çok kızmıştım! "Doç. tezlerin konularını bile ben öneriyorum" dedim. Prof. gülümseyerek geriye yaslandı. "Senden çok iyi bir araştırmacı olur. Ama entelektüel olmaz. Nedenine gelince,sana entelektüel olamazsın dediğimde,bana bir Entelektüel gibi “Niçin olmaz?" diye sormadın, aksine alındın ve hiddetlendin. Yazarlık bilgi işidir. Entelektüellik bilgi değil,davranış biçimidir. Bir insanın entelektüel olması için en az 3 kuşak ailesinin okuması gerekir. Okulun önüne bak. Hepsi son model araç dolu ve hocalara ait. Her sene model yenilerler. Gerçekten böyle bir yenilenmeye ihtiyaçları var mı?Niçin bu şekilde yaşıyorlar. Çünkü o ünvanlarla gördüğün hocalarının kariyerleri ne kadar yüksek olursa olsun, ruhları feodal bir köylü. Güçlerini topluma kabul ettirmek için böyle hava atmak zorundalar. Gerçek bir entelektüel asla bu güdüyle hareket etmez. Entel feodal köylülere artık diploma ve ünvan da yetmez. Tıpkı paranın yetmediği gibi.

Ünlü Giysi Markalarının Reklam Modelleri

Burada bir dizi ünlü marka'nın ürünlerini tanıtan bir dizi ünlü modelin fotoğraflarını bulabilirsiniz.

Ünlülerin Pek Bilinmeyen Kardeşleri

Sanat dünyasının ünlüleri her daim göz önünde. Peki ünlü sanatçıları tanıdığınız kadar ünlülerin kardeşlerini de tanıyor musunuz? Galeri resimlerimizin altında ünlülerin kardeşlerinin isimlerini de görebilirsiniz.

Yeni Yıl Mucizesi Dördüzler

Sean ve Lisa Kelly, yanıbaşlarında duran sepetteki dördüzlerine bakmaktan kendilerini alamıyor. Bu kızları, yeni yıl mucizeleri olarak tanıtıyorlar. Bunun sebebini anlamak çok kolay. Çünkü Heidi, Annabelle, Hannah ve Jessica, İngiliz tıp tarihine geçtiler. İngiltere'nin ikişer tek yumurtadan çıkan ilk dördüzleri oldular. Bu olayın yaşanma ihtimali on milyonda bir. Dört minik kızları doğana kadar çift bebeklerinin dünyaya sağlıklı olarak gelebileceklerinden şüpheliydi. 35 yaşındaki Lisa ağlamaklı gözlerle bu bebeklere sahip olabilmek için pek çok şey yaşadıklarını fakat tüm hayal kırıklıklarının sonunda onları kucaklarına alabilmenin onlar için başlı başına bir mucize olduğunu belirtti. Bebekler tüp bebek yöntemiyle dünyaya geldi.

Yaşasın Hello Kitty!

Hello Kitty, birkaç jenerasyondan beri, Japon gençlerin bir ikonu olmuştur ve bundan hiç şüphe duyulamaz. Fakat bana sorarsanız, bu Hello Kitty karakteri bana biraz gay işiymiş gibi geliyor. Ve eğer gidip bir de, bu Hello Kitty karakterini alnınızın tam ortasına dövmeyle işletirseniz, bu ultra gay bir faaliyet haline gelir. Bundan sonra da, gidip boynunuz yan kısmına bir Pacman dövmesi yaptırıp, içinde plastik oyuncaklar bulunan, kabarık ve garip bir saç modeli de yaptırırsanız, işte o zaman tam bir gay olursunuz. Bu, çılgınlıktan başka bir şey değildir!

Yeni Evlenecekler İçin İpuçları

Yeni eve geçecek ve yeni evlenecek olan çiftler için öneriler galerimizde. Taşınmak başlı başına zor bir işken, evi sıfırdan döşemek daha da zor. Size bu dönemde yardımcı olacak ev kurma önerileri için görsellere tıklayıp altındaki önerileri okuyabilirsiniz.

Yoksa Seyahat etmek, maddi servetten çok daha değerli

Şimdi dolabınıza gidin ve en az bir aylık bir kıyafet seçin. O kıyafeti aldığınız ilk anı hatırlayın. Sizin için ne kadar değerliydi değil mi? Yeniydi çünkü. Yeni olmasının bir heyecanı vardı. Daha nice kombinler yapacaktınız onunla. Peki ne oldu da heyecanı bitti? Neden o ilk günkü heyecanın yerini, belirsiz bir hissizlik aldı o kıyafete karşı? Ne oldu onu almış olduğunuz ilk günkü tatmine, memnuniyete? Üzerinden ne sular, ne alışverişler, ne kıyafetler geçti öyle değil mi? Mesela hemen yanımda sırt çantam duruyor. Bundan bir 4-5 ay önce almıştım. Geldiği gün ofiste olay oldu diyebilirim. Ön cebi kırık beyaz diye yere koymuyordum. Şimdi ne oldu? Çamur içinde. Hala seviyorum o çantayı ama aynı heyecan yok. Peki neden yok? Bir eşya, aldığımızdan sonraki kısa bir süre boyunca “yeni” sıfatını koruyabiliyor. Üzerinden zaman geçtikçe artık “eski”yor. Çünkü mutluluğa giden yolun üzerindeki temel engel, adaptasyon. Aldığımız bir şey eskidikçe, verdiği tatmin de kayboluyor. Yani yeniliğe adapte oluyoruz ve bir kez adapte olduktan sonra heyecanı gidiyor. Bu da bizi, yeni şeyler almamıza ve süreci sürekli olarak tekrarlamak zorunda kalmamıza sebep oluyor. Neyse ki, bu kısır döngüyü kırmak için yapılacak harika bir şey var: Seyahat etmek. Cornell Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma, alışveriş yapmayla seyahat etmenin aynı mutluluğu verdiğini söylüyor. Psikoloji bölümü profesörü Thomas Gilovich’in de dediğine göre, bu iki eylem çok önemli bir noktada ayrılıyor. Sahip olduğumuz şeyler bir süre sonra önemini yitirirken, yaptığımız seyahatlerden kalan anılar, hatırladıkça bizi mutlu etmeye devam ediyor. Sıra dışı etkinliklere katılmak, yolculuğa çıkmak, yeni şeyler öğrenmek, ekstrem sporlar ve daha nicesi, yine bu mutlu eden etkinliklerin içerisinde. Yani aldığınız ayakkabı, mutluluğunuzu bir yere kadar götürür; seyahat ise her yere.

Yumurta Adam

Kafasının üstünde yüzlerce yumurta taşıyan ve sokaklarda dolanan bir adamla, muhtemelen her gün karşılaşılmamaktadır. Fakat eğer Gregory Da Silva sizin yaşadığınız kenti ziyaret ederse, böyle bir adamla karşılaşma şansınız olabilir. Gregory Da Silva, Batı Afrika'daki Benin'den gelmektedir. Gregory Da Silva, tüm Dünya'yı dolaşmaktadır ve bu esnada da, oldukça garip görünümlü olan şapkalarını sergilemektedir. Bu seferki şapkasında yüzlerce yumurta bulunmaktadır, fakat ilerleyen günlerden ne giyeceğini kim bilebilir ki?

Henüz 8 Yaşındayken Bacakları Kesildi: 15 Yıl Sonra Bakın Neler Başardı

Doğduğundan beri türlü acılar çeken Oksana Bondarchuk isimli kız henüz 8 yaşındayken bacağı ampüte edildi. Ama bakın o yıllar sonra neler başardı.. Tam bir başarı hikayesi!

30 İlginç Bıyıklı Erkek

Alıştığımız bıyık ve sakallara benzemeyen bir tarzları olan bu değişik bıyıklı adamların bıyık şekillerine bakınca çok şaşıracaksınız. Kimisinin ince kimisinin ise kalın ya da çılgın şekilli olan bıyık modellerini görmek için sizin için hazırladığımız 30 enteresan bıyıklı erkek galerisindeki görselleri tıklayabilirsiniz.

15 Saniyeden Fazla Bakarsanız Aklınızı Yitirebileceğiniz 14 Görsel

Ne kadar uzun bakarsanız o kadar sinir bozucu olan birbirinden farklı 14 görseli sizin için galerimizde bir araya getirdik. İleri butonuna tıklayın.

Okula Gidebilmek İçin Nehri Naylon Poşet İçinde Geçen Vietnamlı Çocuklar

Büyüklerimiz eskiden okula gitmenin zorluklarından sıkça bahseder, ancak Vietnam’da çocukların okula naylon poşet içinde gittiğini eminiz ki bilmiyorlardır. Vietnam’ın kuzeyinde yer alan Huoi Hua köyünde çocuklar okula ulaşabilmek için akla hayale gelmeyen bir yöntem kullanıyorlar.

Görünce 'Hala İnsanlık Ölmemiş' Dedirten İçinizi Isıtacak 16 Ufak Hikaye

Gördüğünüz zaman insanlığın hala yaşadığını ve hala umut olduğunu hissedeceğiniz, duygulandıran 16 ufak hikayeyi sizin için galerimizde derledik. İyi ki varsınız güzel insanlar...

Gerçek Bir Olay! 423 Delinin Akıl Hastanesinden Topluca Kaçma Vakası

1960'lı yıllarda Elazığ'da bir akıl hastanesinden bir anda 423 akıl hastası topluca kaçtı! İşte ilginç hikayenin ayrıntıları ve herkesi şaşırtan sonucu!

Garsonluğun Ne Kadar Zor Bir Meslek Olduğunun Kanıtı Olan 12 Görüntü

Restoran ve kafelerde çalışan garsonların aslında ne kadar zor bir meslekleri olduğunu anlatmaya çalıştığımız görüntüleri sizin için galerimizde derledik. İşte garsonluk mesleğinin zor anları...

Arka Bahçesinde Nükleer Reaktör Üreterek Mahalleyi Komple Radyoaktif Yapan Gencin Hikayesi

1975 doğumlu olan ve bilime ilgi duyan David Hahn arka bahçeye nükleer reaktör yaptı ve bütün mahalleyi de radyoaktif yaptı! İşte duyanları şaşkına çeviren gencin öyküsü...

Norveç'te Lüks Hapishaneye Düşen Türk: 'Lütfen Beni Buradan Çıkarmayın'

Adam yaralama suçundan hüküm giyerek lüks bir hapishaneye düşen bir Türkün yaşadığı trajikomik olayı sizin için paylaşıyoruz. İşte 4 yıl yattığı hapishaneye dilekçe yazarak burada kalmaya devam etmek istediğini bildiren E.H.'nin öyküsü.

Boşa Geçen Bir Hayat: 14 Yaşında Hapse Girdi, 41 Yaşında ise Suçsuzluğu Kanıtlandı: John Bunn

1991 senesinde henüz 14 yaşındayken pek çok suçtan hüküm giyerek cezaevine giren John Bunn'ın 41 yaşında suçsuz olduğu ortaya çıktı. İşte talihsiz adamın hüzünlü öyküsü...

Çinli Rapunzeller'in saç bakım sırrı pirinç suyunda yatıyor

Eski bir Çin kasabası olan Huangluo, uzun ve parlak saçlarıyla bilinen Yao kadınlarıyla ünlü. ''Uzun Saç Köyü'' olarak da adlandırılan kasabada Yao kadınlarının 1.4 metreden uzun saçları var. Peki bu kadınların saçlarının bu kadar güçlü ve sağlıklı olmasının altında ne yatıyor? İşte Rapunzel benzeri saçların altında yatan sır. Makalenin sonunda bir de bonus var.

Çenesi Yüzünden Hayatı Boyunca Dalga Geçilen Kız, Plastik Cerrahi Sayesinde Tanınmaz Hale Geldi

23 yaşındaki Rebecca Hamilton ismindeki kız, ne yazık ki hayatı boyunca çenesinin ve dişlerinin görünümü yüzünden zorbalığa maruz kaldı. Sonunda dayanamayarak bıçak altına yatmaya ve plastik cerrahiye başvurmaya karar veren kızın inanılmaz değişimini sizin için galerimizde derledik. İşte o müthiş fotoğraflar!

Her Gün 23 Saat Korse Takan Kadın

39 yaşındaki Diana Ringo çocuklarını doğurduktan sonra eski görünümüne kavuşmak için her gün 23 saat korse taktı. Sonuçta inanılmaz bir bele sahip oldu.