Nasıl Yapılır

Taşları Dengede Tutma Sanatı

İmkânsız gibi görünüyor ama gerçekten öyle değil... Belki de "kesin fotomontajdır" diyorsunuz fakat sizi temin ederiz ki bu fotoğraflar gerçek. Aslında taş dengeleme nesilden nesle geçmiş birçok farklı nedenle uygulanmış çok eski bir sanat. Bazıları gösterilerde kendi yeteneklerini göstermek, bazıları da bu sanatı meditasyon ayinleri için yapıyorlar. (Kore Budizm'i, Tibet Budizm'i ve Yoga) Nedeni ne olursa olsun, taş dengeleme mantığa ve fiziğe tam anlamıyla aykırı olması nedeniyle olağanüstü bir sanat.

Tek Malzemeli Dondurma Nasıl Yapılır?

Bu dondurma tarifi, inanılmayacak kadar güzel. Çok zengin, kaymaklı ve tatlı. Yağsız olduğunu ve hatta hiçbir süt ürünü içermediğini tahmin bile edemezsiniz. Şeker ya da koruyucu da içermeyen bu dondurma tam sizlere göre. En güzel tarafı da bu dondurmayı yapmak içn ihtiyacınız olan tek şey bir malzeme olması. Bu muhteşem tatlının tek malzemesinin ne olduğunu tahmin edebiliyor musunuz? Süt ürünleri olmadan buna dondurma denilmez diyebilirsiniz. Ancak bu tarifi kesinlikle denemenizi tavsiye ediyoruz. Tadını gerçek dondurmalardan ayırt edemeyeceksiniz bile.

Tenekede Tavuk Pişirmek

Tenekede yapılan tavuğun lezzeti gerçekten damakları çatlatacak cinstendir. Yapımı basit gözüksede ustalık gerektiren bir yemektir. Tavukları kömür yapmadan kızgın tenekeleri kaldırmanız gerekli. Bu yazıyı okuduktan sonra kesinlikle aramızdan tenekede tavuk kızartmak isteyen arkadaşlar çıkacaktır. Tenekede tavuk yemeğini yapmak için kullanacağınız malzemeler için biraz kuru ağaç dalları, birkaç demir çubuk, tavuk ve sebzeler gereklidir. 

Ucuz Duvar Dekoru Nasıl Yapılır?

Kendi Duvar Kağıdınızı Yapmaya Ne Dersiniz? Yapması çok eğlenceli olan, üstelik duvarınızda siz istediğiniz kadar yer kaplayacak kumaş tablolar hem çok ucuza mal oluyor, hem de çok hoş bir dekor oluşturuyor  Ucuz Duvar Dekoru Nasıl Yapılır? Adım 1: Malzemeler Bu proje için gerekli olan malzemeler şöyle; Kalın mukavva Makas Maket bıçağı Çift taraflı yapışkan bant Kalem Ütü Ütü masası Koli bandı Renkli ve birbirinden farklı desenli kumaşlar Düğmeler, kurdeleler, pullar, boncuklar, rozetler (Süslemek için/ isteğe bağlı) Büyük bir kalın mukavva alarak üzerine resimdeki gibi farklı büyüklüklerde kareler, dikdöertgenler çizelim. Daha sonra bu parçaları makas ve maket bıçağı yardımıyla olabildiğince düzgün bir şekilde kesin.

Windows Not Defteri İle Yapılan Sevgililer Günü Hediyesi

Bu ilginç rehberde, Windows Not Defterine yazılan karakterlerle oluşturulmuş olan, bir kalp şeklinin nasıl yapıldığı anlatılmaktadır. Ayrıca kalp şeklinin için, 'Love' (Aşk) kelimeleriyle doldurulmuş. Başlangıç Windows Not Defteri programını açın ve eserinize başlayın. Dış Hatları Oluşturmak Kalp şeklinizin dış hatlarını, taksim ve düz çubuk karakterlerini kullanarak, olabildiğince düz ve simetrik bir şekilde oluşturun. Kalp Şeklinizin İçini 'Love' (ya da Aşk) Kelimeleri İle Doldurun Oluşturduğunuz kalp şekli içerisine, olabildiğince fazla sayıda ya da şeklin aldığı kadar 'Love' (Aşk) kelimesi yazarak, kalbi doldurun. Kalbin içine yazacağınız kelime, isteğe göre farklı bir kelime de olabilir. Şeklinizi Windows Paint Programına Aktarın  Windows Not Defterinde hazırladığınız Sevgililer Günü kalbinizi, ekran görüntüsünün kaydını alıp, Windows Paint programına yapıştırın. Kalp şeklinizin yanında, isteğinize göre bir mesaj ya da şekil koyabilir ve şaheserinizi, bu şekilde kaydedebilirsiniz. İşte size, ilginç ama düşünceli bir Sevgililer Günü hediyesi!

Yetişkinler İçin Ağaç Ev

Muhteşem Ağaç Evler Alman tasarımcı Baumraum tarafından yaratılan ağaç ev her yetişkinin hayallerini süsleyecek nitelikte. "Froschköenig" adlı ağaç ev tek odalık prefabrik bir yapı. Sığ bir su havuzuna yerleşmiş bambudan yapılmış bacaklar üzerinde yer alan evin hem eğlenceli, hem de şık bir görünümü var.