Sadece Dubai’de Karşılaşabileceğiniz 5 Şoke Edici Şey

Bugün Dubai denilince birçok kişinin aklına, devasa yükseklikteki gökdelenler, lüks, zenginlik, petrol ve arabalar gelmektedir. Peki bunların dışında Dubai’nin ultra lüks yaşamına özgü ve sadece Dubai’de karşılaşabileceğiniz şeylerin neler olduğunu merak ediyor musunuz? Gelin birlikte bu şok edici 5 şeye bakalım.

Dünya'nın Büyük İnsan Yapımı Adası :

Dünya'nın Büyük İnsan Yapımı Adası :

Palm Cumeyra, şu ana kadar dünyanın gördüğü en cesur ve en alışılmışın dışındaki mühendislik projesidir. Sadece kum ve kayalardan yapılmış bu insan yapımı ada uzaydan bile görülebilmektedir. Palmiye ağacı şeklinde tasarlanmış bu mucize adanın üzerinde on binlerce insan yaşamakta ve onlarca otel bulunmaktadır. Ancak adanın yapımında kullanılan malzemeler sebebiyle ada her ne kadar sık sık sular altında kalma tehlikesiyle yüz yüze de olsa ada hala dünyanın en güzel yerlerinin başında gelmektedir.


Akıllı Palmiyeler :

Akıllı Palmiyeler :

Şu ana kadar seyahat ettiğiniz hangi ülkede ya da yaşadığınız ülkenin sokaklarında, plajlarında güneş enerjisiyle çalışan akıllı palmiyeler gördünüz? Hepiniz akıllı palmiyeler ne diye düşünüyorsunuzdur. Bu sokaklarda ve plajlarda bulunan yapay palmiyeler güneş enerjisiyle çalışan telefon şarj merkezleridir. Aynı zamanda bu akıllı palmiyelerde turist bilgi merkezi, şehrin haritası ve ücretsiz internet bağlantısı da bulunmaktadır. Dubai bu akıllı palmiye fikriyle gelen turistleri her anlamda mutlu etmeyi başarmıştır.


7 Yıldızlı Otel :

7 Yıldızlı Otel :

Dünyanın ilk 7 yıldızlı oteli unvanının sahibi Burj Al Arab oteli ya da bir diğer deyişle Yelken Otel bir lüks ve teknoloji harikasıdır. Kendine ait bir ada üzerinde inşa edilen bu lüks otelin her bir odası Arap Körfezini panaromik olarak görebilmekte ve diğer ultra lüks hizmetlerden yaralanabilmektedir. Peki nedir bu ultra lüks hizmetler? Özel sinemalar, özel plajlar, belli bir ücret karşılığı Rolls Rolyce ya da helikopter hizmeti, akıllı televizyonlar, odalardaki ipad, imac ve tabii ki de özel su parkı deneyimi...


Deve Eti :

Deve Eti :

Deve etinin çokça kullanıldığı Dubai mutfağı bu özelliğiyle de dikkatleri üzerine çekmektedir. Diğer kırmızı etlere göre daha pahalı olan deve eti Dubai mutfağında sıkça kullanılmakta ve hem yerli halk hem de turistler tarafından çokça tercih edilmektedir. Peki siz hiç deve etinden yapılmış hamburger yediniz mi? Eğer bir gün yolunuz Dubai'ye düşerse kesinlikle Local House adındaki restoranda bu lezzeti tatmalısınız. Dubaili zenginler ve turistler tarafından çok fazla beğenilen bu lezzet özel olarak soslanmakta ve tamamen deve etinden hazırlanmaktadır.


Bankamatiklerdeki Altın :

Bankamatiklerdeki Altın :

Dubai denilince aklan gelen belki de ilk şey altındır. Hal böyle olunca Dubai'nin günlük yaşamında bile sık sık altın kaplamalı arabalarla, dişlerle karşılaşmak gayet normal bir hale gelmektedir. Peki genellikle para çektiğimiz bankamatiklerin Dubai'de altın çekmek için kullanıldığını söylesek ne düşünürsünüz? Bu çılgın ve zengin şehirde bankamatikler dünyanın aksine müşterilerine paranın yanında altın hizmeti de vermekte.