Tasarım

Defalarca Kez Neden Diye Sormanıza Sebep Olacak 9 İlginç Tasarım

Tabii ki de her insan bir şeylerde başarısız olabilir. Fakat nedendir bilinmez, tasarımcılar çok daha sık hata yapıyorlar. 

Norveç Cezaevleri Yeni Tasarlanan Mobilyalarıyla Konfor Seviyesini Göklere Çıkarıyor

Norveç cezaevlerinin koşulları ve suçluları tekrar topluma kazandırmak için sağladığı olanaklar tüm dünyada tartışılan bir konu. Bu koşullar ve olanaklar tartışılırken, cezaevlerine özel yeni mobilya çalışması ile Norveçli yetkililer seviyeyi bir tık daha yukarıya taşıdılar. 

Dışarıdan Minicik Göründüğüne Bakmayın! Evin İçini Görenler Hayrete Düşüyor!

Japonya’da bulunan bu minimal ev dışarıdan minicik görünüyor ama içi hayrete düşürüyor! 

Dünyanın En Lüks 10 Yüzen Evi

Yüzen ev sizde neyi çağrıştırıyor? Sizi bilmem ama benim gözümde Zeki Alasya ile Metin Akpınar’ın oynadığı “Güler misin Ağlar mısın?” isimli Türk Filmi canlandı. Onların trajikomik hikayesinin anlatıldığı hikayenin gerçek olmasını ister miydiniz? Gözünüzü her gün başka bir koyda açmak, her gün başka bir güzelliğe uyanmak, gerçekten masal gibi olmalı. Aslına bakılırsa bu hayali gerçeğe dönüştüren birçok zengin insan var. Zevklerine düşkün zenginlerin yaptırdığı bu evler görenleri kendine hayran bırakıyor.

Çin'de Her Gün 43 Metreküp Oksijen Üretecek Asya'nın İlk Dikey Orman Kuleleri

Yeşil mimarı kavramını gerçek binalara dönüştüren mimar Stefano Boeri'nin bir en yeni projesi Nankin'de yükselmeye devam ediyor. Karşımıza çıkan bu ormandan kuleler önümüzdeki yıl tamamlanacak ve şehre bol bol oksijen üretecek.

1 Dolar'a Satın Aldığı Terk Edilmiş Binayı Muazzam Bir Sanat Merkezine Çeviren Adam!

Bize ufuk ve ilham veren sıra dışı projeleri ara ara sizinle paylaşıyoruz. Son olarak böyle projelerden biri ABD'nin Chicago şehrinde gerçekleşti. Bir sanatçı sadece bir dolara (rakamla 1) satın aldığı terk edilmiş bir binayı harika bir sanat merkezine çevirdi!

Eski Çimento Fabrikasını Fantastik Filmlerdeki Gibi Bir Eve Dönüştüren İspanyol Mimar

Ricardo Bofill 1973 yılında bu eski çimento fabrikasını görür görmez karşısında bir fırsat olduğunu anlamıştı. Aradan geçen yıllar sonra bu dev ve büyülü ev, yani La fábrica ortaya çıktı. Sizlerinde İspanyol mimarın yaptığı çimento fabrikasının muhteşem değişimini görmeni istedik.

Tasarlayan Kişinin Ayık Kafa ile Tasarlanmadığı Çok Bariz Olan 7 Şey

Sizin için öyle tasarımlar seçtik ki evlere şenlik. Tasarımcısının "tasarlarken aklı başka yerdeymiş" diyeceğiniz birbirinden tuhaf tasarımları galerimizde derledik.

Görenlerin Hemen 'Sipariş Ver' Düğmesini Arayacağı 20 Kaliteli Ürün

Evlerde işleri kolaylaştırıp yaşam kalitesini artıracak 20 akıllıca ürünü sizin için galerimizde derledik. 

Tasarım Konusunda Seviye Atlamış İnsanlardan Harika İcatlar

Hayatınızı kolaylaştıracak çok akıllıca tasarlanmış harika ürünler...

Hepimize Lazım 5 Tasarım: Bir Bakanı Bir Daha Baktıracak 5 Sıra Dışı Bisiklet

Bisiklete binmeyi sever misiniz? Sizin için seçtiğimiz bisiklet tasarımları bildiğiniz bisikletlere hiç benzemiyor!

Yaratıcılıkları ile Sıra Dışı Posta Kutuları Tasarlamış 7 Yetenekli Kişi

Herkes gibi olmak yerine farklı tasarımlar ortaya çıkaran birbirinden yetenekli insanların dizayn ettikleri posta kutularını sizin için galerimizde derledik. 

Tuhaf İnsanların Yaparak Tamamen Başarısızlığa Uğrayan 7 Fena Tasarım

İşleri doğru dürüst yapmak yerine baştan savma ve başarısız bir şekilde yapan insanların ortaya çıkardıkları tasarımları sizin için galerimizde derledik. 

Sözcüklerin Anlamını, Yine Sözcüklerin İçine Saklayarak Çizen Daniel Carlmatz'ın 11 Muhteşem Çalışması

Daniel Carlmatz isimli İsveçli tasarımcı, harika bir proje gerçekleştirerek, kelimelerin anlamlarını yine bu kelimelerin içine saklamış! 

Sattıkları Ürünlerle Değil Görünüşleri Sayesinde Müşteri Çeken 7 Enteresan Mekan

Sattıkları ürünlerle değil, mağazalarının ilginç görünümleriyle dikkat çeken 7 ilginç mekanı sizin için bir araya topladık. 

Minimalizm'in Ulaşabileceği En Üst Nokta! Görünce Bayılacağınız Birbirinden Hoş Tasarımlar

Görür görmez bayılacağınız, birbirinden kullanışlı ve akıllıca olan minimalist tasarımları sizin için galerimizde bir araya topladık. 

Yaşlı İnsanlar Kolaylıkla Bulsunlar ve Kendilerini Evlerinde Hissetsinler Diye Oda Kapılarını Kendi Kapıları Gibi Tasarlayan Huzurevi

Yaşlı insanlara olan minnet borçlarını ödemek için, kendilerini iyi hissetsinler diye huzurevinde odalarının kapılarını kendi evlerinin kapısı gibi dizayn eden huzurevi yönetiminin şahane önceki ve sonraki fotoğrafları! 

Gelecekten Geldiğine İnanacağınız 8 Tuvalet Görüntüsü

Bu tuvaletleri gördüğünüzde kesinlikle 2900 'lü yıllardan gelmiş olduğuna inanacaksınız...

Gerçek Olduğuna İnanmak Adına Tekrar Tekrar Bakmanız Gerekecek 19 Benzersiz An

Dünyada bazı anlar vardır ki kolay kolay şahit olamazsınız. İşte o harika anların fotoğraf karelerine yansımış hallerini sizin için galerimizde derledik. 

Gördüğünüz Anda Hemen Satın Almak İsteyeceğiniz 7 Müthiş Tasarım

Gördüğünüz anda bayılacağınız, birbirinden değişik tasarımları sizin için galerimizde derledik.

Pratik Çözümler Hayat Kurtarır! Dahiyane Fikirleriyle Gönlümüzü Fetheden 17 Restoran

Bu fikirleri ve uygulamaları gördükten sonra, "keşke bunlar bütün restoranlarda olsa" diyeceğiniz birbirinden akıllıca restoran fikrini galerimizde derledik. 

Stresle Baş Etmek İçin Yapılan Ama Çok Daha Sinir Bozucu 11 Garip Ürün

Günümüzün hastalığı stresten kurtulmak için yüzlerce çözüm üretiliyor. Ama biraz sonra görecekleriniz sizi daha çok strese sokabilir....

Birbirinden Gerçekçi Bu Pastaları Yemeye Kıyamayacaksınız!

Görünce bayılacağınız ve yemeye kıyamayacağınız, Rusya'nın Kaliningrad şehrinde yaşayan 31 yaşındaki pasta şefi Elena Gnut'un yaptığı birbirinden gerçekçi pastaları galerimizde derledik.

Fantastik Bir Dünyadan Fırlamış Gibi Görünen İlginç Binalar

Yenilikçi tasarımlarıyla baş döndüren ilginç binalar sizlerle.

Kullandığı Teknolojiler ile 100 Yıl Sonra Yapılması Gereken 7 Ev Görüntüsü

Kullanmış oldukları teknoloji ile şimdiki zamana değil neredeyse 100 yıl sonraya ait gibi görünen müthiş ev görüntülerini sizin için galerimizde bir arya topladık.

Eski Bir Arabayı Pizza Fırınına Çeviren Müthiş Yetenekli Adam: "Benedetto Bufalino"

Kimin aklına gelir hurdaya çıkmış bir arabayı bir pizza fırınına çevirmek? Fransız sanatçı Benedetto Bufalino'nun gelmiş! Bu değişik fikrin öyküsünü galerimizde sizin için derledik.

Her Biri Einstein Tarafından Yapılmış Gibi Sanılan Hayatınızı Kolaylaştıracak 7 Şahane Ürün

Gündelik hayatınızdaki bazı sorunlara akılcı çözümler sunan birbirinden şahane ürünleri sizin için galerimizde derledik. İşte o harika ürünler!

Sıradışı Fayansları İnsanları Şaşkına Çeviren Koridor

Dikkat! Bu optik illüzyon koridoru , bakınca sizin de başınızı döndürebilir! Bu zemin kaplamasında yer içeri doğru kaymış gibi mi görünüyor.

Kalorifer tasarımı

Evlerinizde bulunan kaloriferleri daha eğlenceli bir görünüme sokmak ister misiniz? İlginç ve eğlenceli bir dekorasyon fikri

5 Yıl Boyunca Topladığı Şişe Kapaklarıyla Mutfağını Baştan Yaratan Adam

Evde kaldığınız zaman en çok vakit geçirdiğiniz yer mutfaktır. Mutfakları istediğiniz gibi şık bir şekilde dizayn etmek istersiniz. Fakat bütçe her zaman yeterli olmayabilir. Galerimizde derlediğimiz içerikte elindeki imkanlarla çok güzel bir mutfak yapmak mümkün.