Tasarım

İkiye Ayrılan 28 Eşyanın Şaşırtıcı Görüntüsü

Halihazırda her gün kullandığımız araba, diş macunu tüpü, araba, kask, fotokopi makinesi gibi eşyaları ikiye ayırıp bir kesit aldığınızda nasıl göründüğünü merak ettiniz mi? Sizin için hazırladığımız galerideki görseller tıklayarak, resimlerin altında tüm bu eşyaların ve daha fazlasının yarısına ayırınca nasıl göründüğünü görebilirsiniz.

Tüm Objeleri Mükemmel Dizen Adam

Adam Hillman adlı mükemmeliyetçi sanatçı, nesneleri renklerine ve boylarına göre öyle bir düzenliyor ki görenler hem hayran oluyor hem de şaşıp kalıyor! Sanatçının 'düzen takıntısı var' dedirten ama baktıkça daha çok bakmak isteyeceğiniz birbirinden güzel 24 obje düzenlemesini galeri görsellerine bakarak görebilirsiniz.

25 Mükemmeliyetçi Satıcı Eseri

Bazı insanlar mükemmeliyetçi ve simetri hastası olurlar. İşte bu market çalışanları da aynen böyle simetri takıntısı olan kişiler. Kitaplardan, bibere, sebze reyonundan içeceklere kadar neredeyse tüm markette inanılmaz bir düzen ve renk ahengi söz konusu. Bu içinizi açacak düzgün ve uyumlu market fotoğraflarını görmek için galeri görsellerinize tıklamanız yeterli.

Siyah Arka Plan ile Çiçek Dövmeleri

Dövme sanatçısı Esther Garcia, kollarda ve bacaklarda siyah zemin üzerine dekoratif dövmeler yapıyor. 

Bu Hayvanat Bahçesindeki Hayvanlar Legolardan Yapılmış

Salgın sürecinin belki de en önemli katkısı, insanların yaratıcılıklarını ortaya koyma fırsatı bulmaları olmuştur. İnsanlar sosyal mesafe kurallarına göre sosyal aktivitelerini veya işlerini yeniden düzenlemeye başladılar. Bunun güzel bir örneğini de bir hayvanat bahçesi gerçekleştirdi. Tamamen Lego paçalarından yapılmış hayvan kopyalarını sergilemeye başlayan bu hayvanat bahçesi; aslında çok zahmetli ve zaman alan bir işe girişti. Ancak sonuç öyle muhteşemdi ki tüm bu çabalara değdi. Lego uzmanı Sean Kenney tarafından yapılan bu parçalar San Antonio'da sergilenecek. Sergi araba ile veya internet üzerinden ziyaret edilebilir. Ayrıntılarıyla etkileyici olan bu parçalar, pandemi süreci için güvenli bir alternatif olarak görünüyor.

Bu Fotoğraflarla, Dünyanın Zaman İçinde Nasıl Değiştiğine Şahitlik Edin!

Eğer yaşadığınız bölgenin bundan yıllar önce nasıl göründüğünü merak ediyorsanız, size bir önerimiz var. re.photos isimli web sitesi, dünya üzerindeki birçok yerin eski ve yeni fotoğraflarını içeren veri tabanını hizmetinize sunuyor. Böylece istediğiniz bir yerin yıllar içindeki değişimini görebilir, kentleşme ve küresel ısınmanın etkilerine şahit olabilirsiniz. 

Bu Japon Sanatçı Kardan Acayip Havalı Heykeller Yapıyor Ve Bu Heykellerin Fotoğrafları Aklınızı Uçuracak

Nerede yaşıyor olduğumuz fark etmeksizin kış mevsimini genellikle karla özdeşleştiririz. Daha ılıman iklimlerle yaşayan insanlar bile mükemmel ve beyaz bir kış hayal ettiklerinde kar tanelerini düşünürler. 

“Şehir Cehennemi”nin Ne Demek Olduğunu Bilmiyorsanız Bu Fotoğrafları Bir Fikrinizin Olmasını Sağlayacak

Çevremizdeki her binanın Versailles Sarayı gibi bir mimari harika olmadığını söylersek yalan olmaz. Ya da Macallan Damıtımevi gibi çevresiyle bir bütün içinde olmadığını. Hatta tamamen dürüst olmamız gerekirse, dünyada bir sonraki fırtınada hemen yıkılabilecekmiş gibi duran bir sürü biçimsiz bina var. Bazı yerler bu tip binalarla dolu tüm bir mahalle olduğu biri bir mimari felaket kabul edilebilir. 

Mühendisler, Buraya Toplanın! Bu 35 İnanılmaz Altyapı Çalışmasına Bayılacaksınız

Bazı fotoğraflara bakmak öylesine güzeldir ki kendinizi gözleriniz ekrana yapışmış bir halde dakikalarca bir fotoğrafa bakarken bulabilirsiniz. İnsanların altyapı harikalarının fotoğraflarını sergiledikleri bu subredditi ilk gördüğümüzde bize de tam olarak bu oldu. Bu fotoğrafların güzelliğini takdir edebilmek için mühendis olmanıza gerek yok (her ne kadar yazının başlığında öyle demiş olsak da); bu fotoğraflar estetiğe olan genel düşkünlüğümüz sayesinde bizi birbirimize bağlıyorlar. İnternet bekçileri bu internet grubunun ismini sansürlüyor olsalar da, bizim güzel ve artistik fotoğraflara olan sevgimizi sansürleyemezler. Sizin için ‘altyapı’ subredditinde bulunan en iyi fotoğraflardan bazılarını ellerimizle seçtik. Bu grubun yaklaşık 225k takipçisi bulunuyor. Yalnızca yazının aşağısına inin ve sizin için hazırladığımız koleksiyona bir göz atın. Fakat, antropolog Margaret Mead’e göre bir kültürdeki ilk uygarlık emareleri balık oltaları ya da kilden çömlekler gibi insan eliyle yapılan şeylerdense o topluluktaki insanların birbirlerine nasıl davrandıkları ile ilgili. 

Ahşap İşlerine Meraklıysanız İnternette Bir Grup Tarafından Paylaşılan Bu Yaratıcı Ahşap İşleri Sizi Şaşkına Çevirecek

İçinde yaşadığımız çağda çok fazla zanaatkar bununla ilgilenmediği için ahşap işlerinin ölmekte olan bir zanaat olduğunu düşünebilirsiniz. Hepimiz artık yoğun gündelik yaşantımıza odaklı yaşıyoruz. Bu durum belirli oranda doğru da olsa hala ahşap işleriyle ilgilenen insanlar da var. Modern dünyada pek çoğumuz yapımı kısa sürede tamamlanan ve içine fazla ekstra detay eklenmemiş evlerde yaşıyoruz ve ahşap uzun ömürlü ve gerçek değeri bulunan ve biraz da lükse kaçan bir materyal. Ve ahşap kullanarak yapabileceğiniz şeyleri gördüğünüzde hayrete düşeceksiniz! Bugün sizlere “Woodworking” (Ahşap İşleme) isimli bir subredditten bahsedeceğiz. 

Evsizlere Barınak Sağlayabilmek İçin Bu Alman Kasabası Etrafa Uyku Kabinleri Yerleştirdi

Alman şehri Ulm soğuk kış mevsiminde evsiz olan insanlar için son derece enteresan bir çözüm önerisi tanıttı, parklar ve evsizlerin sıklıkla bulunduğu diğer yerlere yerleştirilmiş sıcak uyku kabinleri.

Los Angeles’taki Bu Muhteşem Evlerin Gerçek Olduklarına İnanamayacaksınız

Walden Otoyolu’nun oldukça popüler bir noktasında konuşlanmış olan Cadı Evi (The Witch’s House) Los Angeles’ta çokça bulunan masal evlerinin en süslü olanlarından bir tanesi. Bu eğlenceli mimari stil, yamuk çatıları, yuvarlanmış ya da sivri bırakılmış saçakları, uyumsuz kapıları ve pencereleri ve genel bakımsız görüntüsüyle diğerlerinden rahatlıkla ayrılır ve Hollywood’daki film sektörünün şahlanması ve ortaçağ mimarisine olan yaygın bir hayranlık sonucunda 1920 ve 30’larda Los Angeles’ta oldukça popüler hale gelmiştir. “Masal evi tarzı evleri 1920’lerde yaygın olan diğer belli bir dönem estetiğini yansıtan mimarideki evlerden ayıran üç temel karakteristik özellik vardır,” diye yazmış Storybook Style: America’s Whimsical Homes of the 1920s (Masal Evi Stili: Amerika’nın 1920’lerdeki Tuhaf Evleri) kitabının yazarı Arrol Gellner, “son derece plastik ve genellikle karikatürümsü biçimde ortaçağdaki mimariyi yeniden yorumlamaları, antik görünümü vermek için kullanılan yapay materyaller ve ayrıca son olarak da tam olarak tanımlanamasa da ‘tuhaf’ görünüm olarak da bilinen karakteristik özelliğe sahip olmaları. 

Eğer Uykucu Bir Aile İseniz Bu Devasa Yatak Tam Size Göre!

Uyku hayatımızın vazgeçilmezlerinin başında gelir ve birçoğumuz hayatımızın büyük çoğunluğunu uyuyarak geçiririz ve yatak seçimimiz büyük bir rol oynar. Ace Size adı verilen bir şirket bu seçimde bize çok farklı bir yatak sunuyor, yatağın genişliği ise tam olarak 3.65 metre!  Normal boyutta da yatak üreten bu şirketin özel olarak ürettiği iki farklı yatak bütün dikkatleri topluyor. Bu yataklardan biri 3.65 m genişliğinde, bir diğeri ise 2.75 m uzunluğunda. Bu büyük ve geniş yatağın boyutu sayesinde, aileniz ile vakit geçirebilir, oyunlar oynayabilir hatta uyuyabilirsiniz. Eğer yataklardan birini almak isterseniz, sizin seçimlerinize dayalı olarak yatağınızı özelleştirebileceğiniz bir süreç sizi bekliyor. Tüm harcamalar hesaplandığında sizi 5.500 $’lık bir ücret bekliyor. Fiyat biraz pahalı gelmiş olabilir ama teknik olarak tek seferde iki yatak sipariş ettiğinizi unutmayın! Eğer fiyatını uygun görüyor ve yaklaşık 2 metre genişliğinde kapı eşiğiniz varsa uykunuzun tadını ailecek çıkarabilirsiniz!

Hem Yük Arabası Hem de Şezlong

Özellikle taşıyacağınız yük fazlaysa, kumsalda yürümek genelde işkencedir. Fakat bu yük arabasına dönüşen şezlonglar ile eşyalarınızı kolayca taşıyabilirsiniz. Ayrıca, sahil deneyimini rahatlatıcı ve konforlu yapmak için şezlongunuzda uzanabilirsiniz!

Kalorifer tasarımı

Evlerinizde bulunan kaloriferleri daha eğlenceli bir görünüme sokmak ister misiniz? İlginç ve eğlenceli bir dekorasyon fikri

İlginç Kupa ve bardak tasarımları

Çay ve kahve mudavimlerinin oldukca ilgi gösterecekleri ilginç kupa, fincan ve bardak tasarımları

Dünyanın En İlginç Oteli

Dünyanın en enteresan otellerinden birinde bir gece kalmak ister misin? Yerden yaklaşık 400 metre yükseklikte olan cam kapsül şeklindeki otel odalarında her şey düşünülmüş. Peruda bulunan Nature Vive adlı otelinin yatak odası ile özel banyosu ziyaretciler için özel tasarlanmış.

Dünyanın En Şaşırtıcı ve Yaratıcı Bankları

Şehirlerin genel görüntüsünü değiştiren dünyanın en yaratıcı banklarını ve oturma yerlerini sizin için galerimizde bir araya getirdik.

8 Geometrik Şekilli Kumdan Kale

Yaz aylarında kumsallarda çocukların kumla yapmalarına alışık olduğumuz kumdan kale şekillerine pek benzemeyen, oldukça değişik ve güzel geometrik şekilli kumdan kale modelleri sizlerle. 

Ufak İlavelerle Tamamen Değişen 25 Trafik Levhası

Küçük eklemeler ile bambaşka şekillere bürünen birbirinden keyifli ve şaşırtıcı 25 trafik levhasını sizin için listemizde bir araya getirdik. 

Sualtı Müzesinden 18 Sıradışı Fotoğraf

Bu etkileyici fotoğraflar Avrupa’nın ilk su altı heykel müzesi olan İspanya’ya bağlı Kanarya Adaları’nda çekildi. 3 yılda tamamlanan müzede İngiliz heykeltıraş Jason deCaires Taylor’ın 300 kadar insan boyutunda heykeli yer alıyor.

Daha Önce Görmediğiniz 20 İlginç Bardak Tasarımı

Çoğunda karşısındakine mesaj vermeye çalışan, birbirinden değişik tasarımdaki kupa ve kahve fincanı bardak tasarımlarını sizin için listemizde derledik. Çılgın bardak tasarımları sizlerle.

Hayvan Figürlü İlginç ve Şık Yüzük Tasarımları

Hayvan severler için tasarlanmış birbirinden hoş hayvan figürlü yüzük tasarımını sizin için galeri resimlerimizde derledik. Sizi içlerinde penguenden kuğuya, kediden uğur böceğine kadar birçok hayvan figürü olan bu harika takılarla başbaşa bırakıyoruz.

Birbirinden Yaratıcı 24 Ambalaj Tasarımı

En değişik ve yaratıcı ambalaj tasarımlarını sizin için derledik. Araştırmalar göre eğer bir ambalaj tüketicinin onu eline almasını sağladıysa ürünün satılma yüzdesi çok yüksek. Dönebilen kahve kutuları, ağızdaki dişler gibi duran sakız paketi ve daha bir çok eğlenceli ve ilginç ambalaj tasarımları sizlerle.

Mis Gibi Çilekli Çocuk Koltukları

Çocuk odalarını daha da güzelleştirecek birbirinden şirin çilek modelli koltukları sizin için derledik. Sizce de bu çilekli koltuklar çok tatlı değiller mi?

8 Harika Ve Geniş Aile Boyu Koltuk!

Aile boyu geniş mi geniş sinema/TV seyredilebilecek ya da dinlenilebilecek rahat koltuk tasarımlarını sizin için derledik. Bu koltuklar herkese yeter!