Sosyal İşler

Yeni Nesil Langırt Masası

75.000 dolarlık modellerden, robotik otomatik tek kişiyle oynanan masalara kadar; takım oyunları için ekstra uzun masalardan, GRO tasarım tarafından yapılan fütürist yeni nesil masalara, yarı sanal masalara kadar birçok langırt masası bulunuyor. Bu masalar her yerde görebileceğiniz normal langırt masalarından değil.

Tatlı Savaşları

Şeker kullanılarak yapılan kale... Fantezi dünyasının büyük bir hayranı, erkek kardeşi ve kız kardeşiyle bir araya gelerek yılbaşı tatillerinde, şeker kullanarak yaptıkları bu kaleleri inşa etmişler ve burada iyiyle kötü arasındaki savaşı başlatmışlar.

Ters Grafiti: Temiz, Çevreci Ve Doğa Dostu Bir Sokak Sanatı

Kaldırımları temizlemek ne zaman suç olur? Görünüşe göre, bunu sanat yaratmak için yaptığınızda suç oluyor. Tüm Dünya'nın etrafındaki birkaç sanatçı, Ters Grafiti olarak bilinen yenilikçi bir yöntem ile kendilerini ifade etmeyi seçiyorlar. Araçların arka camına yazılan, 'Beni Yıka' mesajlarından esinlenilerek ortaya çıkan bu fikir; duman ya da isle kaplanmış yüzeyler bulup; sert fırçalar, kazıyıcı spatulalar ve basınçlı su püskürtme aletlerinin yardımı ile bu yüzeylere resimler, etiketler ve hatta reklam sloganları yazmak şeklinde ortaya çıkmıştır. İngiltere'nin Paul Curtis'i (daha çok 'Moose' ismiyle tanınmaktadır), bu tekniğin öncülerinden birisidir. Leeds ve Londra şehirlerinin etrafında grafiti yapan Paul Curtis, 'temizlik' hissini daha yenilikçi bir yöntem ile aktarmak isteyen, bir firma olan Smirnoff gibi birçok marka tarafından tutulmuştur. Daha çevreci bir eğilime sahip olan Brezilya'lı Alexandre Orion ise, Sao Paulo'nun ulaşım tünellerinden birisini, geç yaz mevsiminde çarpıcı bir duvar resmine dönüştürmüştür. Bu duvar resmi, araç sürücülerine şiddetli bir şekilde, neden oldukları emisyonun gezegenimiz üzerinde nasıl bir etki oluşturduğunu hatırlatmak için, bir seri kafatası şeklinden oluşuyor.

Terkedilmiş Uzay Teknolojileri

Şimdiye kadar hiçbir şey, geçtiğimiz yıllarda büyük bir rekabete neden olan, uzaya çıkma yarışı esnasında ortaya çıkan, parlak beyaz renkli roketler ve en üst düzey teknoloji kadar modern görünmemiştir. Fakat bunlar, on yıllar önce gerçekleşiyordu. Şimdi, o zamanlardan kalan bu harika görünümlü ve zamanlarının en önemli teknoloji parçaları, bir kenarda çürümeye terk edilmiş durumdadırlar. Sovyetlerin uzay mekiği prototipleri, hiç beklenmedik yerlerde çürürken karşımıza çıkmaktadırlar. Bu yerlerin arasında, Bahreyn'in rüzgarlar tarafından süpürülen sıcak çölleri, Moskova'nın şehir merkezinde bulunan ve hurda metallerle kaplı olan, bir nehir kenarı iskelesi gibi, oldukça sıra dışı mekanlar bulunmaktadır. Ay'a ayak basan ilk insanları uzaya yollayan NASA LUT-1 fırlatma rampası, o zamanlar 'Yeni Dünya'ya doğru yelken açan, Santa Maria gemisinin ayrıldığı iskeleye eşdeğer modern versiyonudur.' Cümlesiyle tanımlanmaktaydı. Daha sonra NASA LUT-1 fırlatma rampası, ta ki 4 yıl önce hurda metalleri kullanmak için parçalanana kadar, paslanan bir metal yığını olarak yıllarca bekledi.

Uçurumun Kenarında

Dağcıların arasına karışalım biraz. Uçurumların kenarlarında çektirdikleri fotoğraflara bakınca korkmamak elde değil. Çılgın dağcılar uçurumların kenarlarında çektikleri fotoğraflar ile ne kadar tehlikeli işler yaptıklarını gösteriyorlar. Nefes kesen manzaralar nefes kesen bir noktadan görülebilir ...

Uçurum Kenarında Bisiklet Üzerinde Akrobasi Yapan 61 Yaşındaki Adam

90 metre yükseklikteki bir kayalığın üzerinde yoga yapan Khiv Raj Gurjar hareketlerini yalnızca bir bisiklet üzerinde yapıyor. 61 yaşındaki Kiev uçurumun kenarında karmaşık yoga hareketleri sergileyerek meditasyon yapıyor. Yogacı çölün sıcaklığından etkilenmemek için egzersizlerini şafak vaktinde Hindistan'ın Racastan eyaletindeki kayalık bölgelerde gerçekleştiriyor.

Ürdün'ün Antik Şehri Petra'yı Keşfetmek

Petra'yı keşfetmeye hazır mısınız ?

Zelda Oyunu Karakterleri

Bu kızlar, Link's Four Sword oyununda kullanılan kostümleri giyerek harika bir görüntü oluşturmuşlar. Link, kesinlikle sivri kulaklarıyla kızların gözdesi olmuş durumda.

Çocukların Ülkelerinin Gelir Seviyelerine Göre Sahip Oldukları Oyuncakların Gösterildiği Etkileyici Proje

Dünya üzerindeki çocukların oynadığı oyuncaklar, bize çocukların yaşadıkları ülkelere ve gelir düzeylerine göre ne denli değişiklik gösterebileceğini gösteriyor ve zaman zaman içimizi sızlatıyor.. İşte gelir düzeylerine göre çocukların sahip oldukları oyuncaklar..

İyi İnsanların Olduğunu Görmeye İhtiyacımız Olduğunda Kalpleri Isıtacak 18 Duygusal Fotoğraf

İyiliklerin ve güzelliklerin olduğu bir dünyayı yansıtan birbirinden duygusal ve güzel anları gösteren fotoğraf karelerini sizin için galerimizde paylaşıyoruz.

Henüz 8 Yaşındayken Bacakları Kesildi: 15 Yıl Sonra Bakın Neler Başardı

Doğduğundan beri türlü acılar çeken Oksana Bondarchuk isimli kız henüz 8 yaşındayken bacağı ampüte edildi. Ama bakın o yıllar sonra neler başardı.. Tam bir başarı hikayesi!

Bu Yürekleri Isıtan Fotoğrafları Gördüğünüzde Çok Rahatlayacaksınız

Görünce derdi-tasayı unutturacak, yürek ısıtan birbirinden tatlı fotoğrafları sizin için galerimizde bir araya topladık. İşte o kalpleri ısıtan şahane fotoğraflar..

Görünce 'Hala İnsanlık Ölmemiş' Dedirten İçinizi Isıtacak 16 Ufak Hikaye

Gördüğünüz zaman insanlığın hala yaşadığını ve hala umut olduğunu hissedeceğiniz, duygulandıran 16 ufak hikayeyi sizin için galerimizde derledik. İyi ki varsınız güzel insanlar...

Mutfağa Girdiğinde Etrafı Birbirine Katan Kişilerden 19 Trajikomik Fotoğraf

Bazı insanlar mutfakta herkesten biraz daha yeteneksizdir, yapacak bir şey yok. İşte mutfağa girdiğinde etrafı birbirine katan insanların ortaya çıkardıkları birbirinden trajikomik görüntüler. 

İçerdiği Sosyal Mesajlar ile Bütün Dünyada Farkındalık Yaratmış 13 Reklam Afişi

Şimdiye kadar içermiş olduğu sosyal mesajlar ile yaşamış olduğumuz dünyada farkındalık yaratan, gelmiş geçmiş en iyi reklam afişlerini sizin için galerimizde paylaşıyoruz.

Paris'te Bir Otobüs Şoförü, Engelli Yolcuya Yer Vermedikleri Gerekçesiyle Tüm Yolcuları Otobüsten Kovdu!

Paris'te yaşanan olayda bir otobüs şoförü, engelli yolcuya yer vermedikleri için tüm yolcuları otobüsten indirdi ve sadece engelli vatandaşın ve ona yardım eden kardeşinin otobüse binmesine izin verdi. İşte ayrıntılar..

Kuşlara Yaşam Alanı Yaratmak İçin Kuş Yuvası Şeklinde Kiremit Üreten Çorumlu Üretici

Çorumlu üretici kuşlara daha fazla yaşam alanı sağlayabilmek için "kuş yuvası" şeklinde kiremitler üreterek bir ilke imza attı. İşte kuş yuvalı kiremitlerin ilginç serüveni...