Sanat

”Bindik Bi Alamete Gidiyoz Kıyamete” Tezini Doğrulayan Etkili Çizimler

İnsanlık tarihinin değişen dünyasını tüm çıplaklığıyla çizimlerine yansıtan kişilerin birbirinden ilginç çalışmalarını sizin için galerimizde bir araya topladık.

Pikselleştirilmiş Sokak Sanatı

Pappas Pärlor adıyla da bilinen sanatçı Johan Karlgren, çocuklarından oluşan ekibiyle video oyunlarından ve popüler kültür ögelerinden esinlenerek sokak sanatını pikselleştiriyor. Sanatçı çalışmalarında Qixels adlı renkli piksellerden oluşan ve suyla birbirlerine yapıştırılabilen malzemeyi kullanıyor. Pokemon, Hulk, Star Wars, The Simpsons gibi popüler kültür karakterlerine sokakta hayat veren sanatçı, çalışmalarını eğlenceli bir dille fotoğraflıyor.

Sokağa Atılan Eşyalara Tekrar Hayat Veriyor

Lonesometown adıyla anılan anonim bir sokak sanatçısı Los Angeles sokaklarında dolaşıyor ve sokakta rastgele atılan nesneler üzerine üzgün palyaço yüzü boyayarak onlara hayat veriyor adeta.

Sebze ve meyvelerden ilham alan sanatçı

Sadece kağıt ve sulu boya kullanarak ilham aldığı sebze ve meyveleri hayal gücüyle birleştiren sanatçı inanılmaz çalışmalara imza attı.

Yara İzlerini Dövmeyle Gizlemek İsteyenler İçin Birbirinden İlginç Dövme Fikirleri

Vücutlarında bulunan yara izlerini gizlemek için yaptırılan İlginç dövmeler. Sizinde vücudunuzda böyle yaralar varsa bu dövme fikirleri size yardımcı olabilir.

İnsanın Yaptığı Yanlışları Çizimlerle Anlatan 32 Çalışma

Günümüzde yapılan hataları harika çizimlerle anlatmış Avusturyalı Karikatürist Gerhard Haderer eserlerini sizler için galerimizde bir araya getirdik.

Zamanda Yolculuk Geçmişte Yaşamış Görsel İkizlerini Müzelerde Bulan 27 İnsan

Klasik sanatı anlamakta zorluk mu çekiyorsunuz? Birazdan göreceğiniz insanlar da aynen böyle düşünüyordu... Ta ki tarihte kaybolmuş ikizlerini tuvalde yakalayana kadar. 

Başarılı Fotoğrafların Kamera Arkasında Neler Olduğunu Görebileceğiniz 22 Şaşırtıcı Kare

Mükemmel fotoğrafların ardında yetenekli ve yaratıcı fotoğrafçılar olduğunu tahmin etmek zor değil. Peki bu fotoğrafçılar nasıl ve ne kadar yaratıcı olabilir, işte bu merak konusu! Teknolojiyle birlikte dijital müdahelelerin aşırı artışı su götürmez bir gerçek fakat çekimlerinde hala fiziksel uğraş gösteren fotoğrafçılar da mevcut. Şimdi o bizim göremediğimiz fiziksel uğraşları gözler önüne seren fotoğraflar karşınızda... Bakalım işin mutfağında neler oluyor!

Dünyanın En Pahalı 10 Heykeli

İnsanların dünyayı seyahat etmesinin birçok nedeni vardır. Şehrin gürültüsünden ve iş stresinden kaçmak bunların başında gelir. Ancak bazı insanlar tarih ile iç içe yaşarlar. Onlar için tarih ve onun kalıntıları her şeyi ifade eder. Tarih sevdalıları, yaptıkları seyahatleri bu özelliklerine göre planlar.Dünyada turistleri kendine çeken ihtişamlı heykeller vardır.İşte karşınızda, dünyanın en pahalı heykelleri:

Dünyanın En Pahalı 10 Tablosu

Tablolar, evler ve ofisler için tamamlayıcı bir obje olarak düşünülür. Önemli tablolar koleksiyoncular için bir altın madeni kadar değerlidir. Bir tablonun değeri, tarihine ve sahibine göre değişir. Büyük sanatçıların elinden çıkan tablolar, genellikle yüksek fiyatlıdır. Ama bu fiyatlar, bazen tahmin edemeyeceğiniz derecede yüksek olabiliyor.

Hayranlık Uyandıran Ahşap Heykel Çalışmaları

Her biri ayrı bir yetenek eseri olan Christopher David White Ceramics imzalı birbirinden mükemmel ahşap çalışmalarını sizin için galerimizde derledik. 

Çok İnce Bir Mizah Anlayışıyla Çizilen 16 Çarpıcı Çizim

İtalyan sanatçı Marco Melgrati, sosyal medyanın yanı sıra, televizyonda şahit olduğu yalanlara kızmış.. Bakınca tekrar tekrar düşünmenizi sağlayacak 16 çarpıcı çizimi sizin için galerimizde derledik.

İki Ayrı Gerçekliği Tek Fotoğrafta Buluşturan Sanatçıdan 25 Mükemmel Resim

Kanadalı ressam Robert Gonsalves'in büyülü gerçekliği yansıtan optik yanılsamalarla dolu 25 etkileyici çalışması sizlerle. Harika değiller mi?

Göz Alıcı Fotoğrafların Arkasındaki Gerçekleri Öğrenince Şaşıracaksınız

Gördüğünüz o kusursuz fotoğrafların arka planlarını görünce şaşırıp kalacaksınız. Göz alıcı fotoğraflar aslında hiçte göründükleri gibi değiller.

Sevgilisinin Adını Dövme Yaptırdıktan Sonra Ayrılanların İmdadına Yetişen 19 Dövme Kapatma

Dövme, bir kez yaptırmaya başladığında asla durduramadığın bir şeydir. Bazen sıkılırsın bazen de mecburen değiştirmek zorunda kalırsın. Mecburen dövmesini başka bir dövmeyle kapatan sevgilileri derledik.

Yalnız Yaşamanın Keyfini Hissettiren 27 İllüstrasyon

Ressam Yaoyao Ma Van As 'ın yalnız yaşamanın en güzel yönlerine ışık tutan illüstrasyonlarını galerimizde topladık. İstediğin zaman toparlanıp istediğin zaman koyverme fırsatının değerini bilmek lazım! O zaman yaşasın özgürlük...

Muhteşem Fotoğrafların Arka Planındaki Gerçeği Gösteren 26 Şaşırtıcı Kare

Ekranda ve internette gördüğünüz mükemmel fotoğrafların nasıl çekildiğini merak ediyor musunuz? Hiçte tahmin ettiğiniz gibi değil! 

Modern Hayatın Acı Gerçeklerini Yüzünüze Bir Tokat Gibi Çarpacak İllüstrasyonlar

İtalyan sanatçı Margo Melgrati, şimdi Mexico City'de yaşıyor. ABD, İtalya ve Meksika'da dergiler için çalışıyor ve ayrıca çeşitli dijital - geleneksel karışık medya eğitim programında çalışıyor. Zaman zaman çalışmalarını BoredPanda ile paylaşan sanatçı oldukça iğneli eleştirilerini görsellikle anlatmayı çok iyi başarmış. Sizler için Marco'nun bu görsellere verdiği başlıklarla derledik...

Çok Hasar Görmüş Eski Fotoğrafları Dijital Ortamda Kusursuz Duruma Getiren Ukraynalı Sanatçı: Tetyana Dyachenko

Eskiden kalmış ya da başına bir şey gelmiş fotoğrafları, dijital ortamda kusursuz hale getiren sanatçı Tetyana Dyachenko'nun etkileyici fotoğraf çalışmalarını sizin için bir araya getirdik. 

İşini Hakkıyla Yapan Dövmecilerin Ortaya Çıkardığı 7 Şaşırtıcı Dövme Modeli

Görünce çok şaşıracağınız ve yapan dövmecilerin yeteneklerine hayran olacağınız birbirinden etkileyici dövme modellerini sizin için galerimizde bir araya topladık. 

Her Birimizin Bilip, Görmezden Geldiği Problemleri Tek Tek Yüzümüze Çarpan 8 Etkileyici Çalışma

Son 10 senedir, İngiltere'de başlayıp değişik ülkelerde yaptığı etkileyici duvar resimleriyle tanınan sanatçı Bansky'nin yüzümüze çarptığı gerçekler ve o çok konuşulan çarpıcı çalışmaları. 

Figüratif Heykelde Gerçekçiliği Arşa Taşıyan Başarılı Heykeltıraş Murat Daşkın

Ankara doğumlu başarılı heykeltıraş Murat Daşkın'ın görünce gerçekliğine inanamayacağınız etkileyici fotoğraflarını sizin için galerimizde bir araya topladık. 

Basit ve Alışılmışın Dışında Kavramlarını Birleştiren Türk Dövmeciden 34 Minimalist Çalışma

Fazla karmaşık dövmelerden hoşlanmayanlar için Türk bir dövmeci olan Ahmet Cambaz tarafından tasarlanan hem basit hem de alışılmışın dışında olan minimalist dövme çalışmalarını sizin için galerimizde derledik.

Aklınız Şaşacak! 9 Ünlü Sanat Eserinin İçine Gizlenmiş Büyüleyici Gizemler

Ünlü sanat eserlerine bu haberden sonra başka bir gözle bakacaksınız, aklınız şaşacak! Bu ünlü sanat eserlerinin içine gizlenmiş şeyleri daha önce görmediğinize eminim. 

Görür Görmez Yaptırmak İsteyeceğiniz 30 Mükemmel Sırt Sövmesi Modeli

Görür görmez hemen bayılacağınız ve yaptırmak isteyeceğiniz birbirinden şık ve sade sırt dövmesi modellerini sizin için galerimizde derledik.

Sözcüklerin Anlamını, Yine Sözcüklerin İçine Saklayarak Çizen Daniel Carlmatz'ın 11 Muhteşem Çalışması

Daniel Carlmatz isimli İsveçli tasarımcı, harika bir proje gerçekleştirerek, kelimelerin anlamlarını yine bu kelimelerin içine saklamış! 

Doğuştan Kolları Olmada da Ağzı ile Olağanüstü Resimler Yapan Hayran Olunası Sanatçı: Mariusz Kedzierski

Herkes şanslı doğmuyor.. Ama bazıları eksikliklere rağmen hepimizden daha başarılı olabiliyor. Doğuştan kolları olmayan ama ağzı ile olağanüstü resimler çizen 25 yaşındaki sanatçı Mariusz Kedzierski'nin çalışmalarını galeride derledik.

Ünlülerin Tuhaf Portrelerini Yapan Fenomen Kullanıcı: Tw1tterPicasso

Tw1tterPicasso isimli kullanıcı ünlülerin resimlerine bakarak birbirinden tuhaf ama komik çizimler yapmış Biz de bu çizimleri galerimizde derledik.

Bu Resimleri Görünce Elinizde Kahve Varsa Kayıp Düşecek!

Bu fotoğrafları gördükten sonra elinizdeki kahveyi bile düşürebilirsiniz. Hayran olacağınız kahveden yapılma çizim ve resimler sizlerle.

Popüler Kültür ile Kara Mizahı Bir Araya Sanatçıdan 38 Düşündüren İllüstrasyon

Günümüz popüler kültürü ile kara mizahı bir araya getiren Tayvanlı sanatçı Ben Chan!in birbirinden etkileyici çalışmalarını sizin için galerimizde derledik.