Enteresan Bilgiler

Tüm Sırları Açıklıyoruz: Ünlü Sihirbazların Kullandığı O Meşhur Numaralar Nasıl Yapılır?

Çocukluğumuzdan beri televizyonda izlediğimiz sihirbazlık şovlarında nasıl yapıldığına akıl sır erdiremediğimiz o ünlü numaraların aslında nasıl yapıldığını anlatan görselleri ve açıklamalarını sizin için derledik. 

Aklınız Şaşacak! 9 Ünlü Sanat Eserinin İçine Gizlenmiş Büyüleyici Gizemler

Ünlü sanat eserlerine bu haberden sonra başka bir gözle bakacaksınız, aklınız şaşacak! Bu ünlü sanat eserlerinin içine gizlenmiş şeyleri daha önce görmediğinize eminim. 

Tırnaklarınız Sağlığınız Hakkında Sinyaller Verir

Tırnaklarınız sağlığınız hakkında size bazı sinyaller verir bunları görmezden gelmeyin.

Gökyüzüne Baktığımızda Ay Yerine Diğer Gezegenleri Görseydik Nasıl Olurdu ?

Gökyüzüne baktığımızda Ay yerine Güneş Sistemimizdeki diğer gezegenleri görseydik nasıl olurdu hiç düşündünüz mü?

Ayak Masajının Sağlığa 10 Faydasını Öğrendiğinizde Her Gün Ayak Masajı Yaptıracaksınız!

Ayak masajının sağlığa ne denli yararlı olduğunu çoğumuz biliyoruz. Peki düzenli ayak masajı yaptığınızda ne gibi faydalar ve değişiklikler görürsünüz? İşte masaj anlatımları ile beraber ayak masajının faydaları!

Gezegenimizin Nasıl Değiştiğini Gözler Önüne Seren Uydu Fotoğrafları

Uydudan çekilen fotoğraflarla daha net belli olan gezegenimizin değişimini görünce çok üzüleceksiniz.

Bilim İnsanlarının Nutkunun Tutulmasına Neden Olan 12 Enteresan Olay

Dünyanın farklı yerlerinde geçmişte gerçekleşen ve bilim insanlarının dahi anlam veremediği ve açıklayamadığı birbirinden esrarengiz ve sıra dışı olayı sizin için galerimizde derledik.

İnsanlık Konusunda Oldukça Düşündürücü Olan 12 Fotoğraf ve Hijayesi

Sizi, bize insanlığımızı yeniden hatırlatacak olan birbirinden etkileyici fotoğraflarla başbaşa bırakıyoruz.

Ciddi Bir Pareidolia Deneyimi Yaşayan Bu İnsanlar Tarafından Çekilmiş Bu Fotoğraflar Aklınızı Bulandıracak

Bu yazıda bahsedeceğimiz şeyi muhtemelen hepimiz hayatımızda en az bir kere deneyimlemişizdir. Mesela, sokağın köşesinde bir çöp torbası görürsünüz ama ilk gördüğünüzde bunun bir köpek olduğunu zannedersiniz. Öyle ki bu köpeğin cinsini bile söyleyebilecek haldesinizdir! 

Harika fotoğraflar çekmek için fikirler

Harika fotoğraf çekme teknikleri sayesinde güzel fotoğraf çekme konusunda daha da usta hale geleceksiniz!

Bu Fotoğraflarla, Dünyanın Zaman İçinde Nasıl Değiştiğine Şahitlik Edin!

Eğer yaşadığınız bölgenin bundan yıllar önce nasıl göründüğünü merak ediyorsanız, size bir önerimiz var. re.photos isimli web sitesi, dünya üzerindeki birçok yerin eski ve yeni fotoğraflarını içeren veri tabanını hizmetinize sunuyor. Böylece istediğiniz bir yerin yıllar içindeki değişimini görebilir, kentleşme ve küresel ısınmanın etkilerine şahit olabilirsiniz. 

Çiçeklerin Yaydığı İnsan Gözünün Görmediği Işıklar

Craig Burrows, çiçekleri morötesi ışık altında açığa çıkardıkları ve çıplak gözle görülmeyen ışıklar eşliğinde fotoğraflıyor.

Su Şişelerini Arabanızda Bırakırken Bir Daha Düşünün

Bir çok araçta su şişeleri ve termoslarınızı koyabileceğiniz özel bölmeler bulunmasına rağmen çoğu kimse buraları kullanmıyor.

Hayat Boyu Kandırıldığımızı Kanıtlayan 7 Fotoğraf

Çoğumuzun kullandığı eşyaların içinde aslında neler olduğunu biliyor musun? Aslında bu eşyaların içinde hiçte sandığınız şeyler yok! 

Ünlü Şirket CEO'larının Şaşırtan Kartvizitleri

Sizi dünyaca ünlü şirketlerin CEO'larının birbirinden sıra dışı ve şaşırtıcı kartvizit örnekleri ile başbaşa bırakıyoruz.

Bu Yazıyı Okuduktan Sonra Avuçlarınızı Kontrol Etmek İsteyebilirsiniz Çünkü Avcunuzda ‘X’ Harfi Varsa Bu Size Geleceğinizle İlgili Birşeyler Söylüyor Olabilir

Bilim bile artık geleceği tahmin edebilmenin önemli bir şey olduğunu kabullenmiş durumda. Hepimiz avuç içine bakarak gelecek tahminleri yapma fikrine aşina olduğumuzu düşünürüz ama esasen enteresan olan ve daha az bilinen şey ise bu yapılan tahminlerin arkasında bilimsel birtakım verilerin olduğudur. 

Bu Muhteşem Fotoğrafların Hiç Fotoşoplanmamış Olduklarına İnanamayacaksınız

Yaşadığımız çağda internette gördüğümüz her resim ya değiştirilmiş ya da Fotoşoplanmış. Her fotoğrafı mükemmel görünür hale ya da tam istediğiniz gibi görünür bir şekle getirebilmeniz mümkün. Ama Fotoşoplanmamış haliyle mükemmel olan fotoğraflar da var.  Ve açıkçası bu fotoğraflar insanı hem tatmin ediyor hem de duygusal olarak yatıştırıyor. Siz de bizim gibi düşünüyorsanız bu listeye mutlaka göz atmalısınız. Seveceğinizi garanti ediyoruz!