Dubai’deki Süper Lüks Hayatın Kanıtı Olan 10 Zengin Çocuk ve Hayatları

Dubai ile ilgili bir çok şey duymuş olabilirsiniz peki Dubai’nin zengin çocukları hakkında neler biliyorsunuz? Son zamanlarda popüler olan Instagram sayfası RichKidsofDubai hesabı bu konuyu ele almış ve Dubaili zengin çocukların yaşadıkları ihtişamlı hayatlarını gözler önüne sermiş.

Alışveriş

Alışveriş

Modayı yakından takip eden Dubaili çocuklar en pahalı çanta,ayakkabı ve takıları koleksiyonlarına katma çabasındalar. Kız yada erkek fark etmez hepsi boş vakitlerinin çoğunu alış veriş yaparak geçirmekteler.


Restoran

Restoran

Dünyanın en iyi ve en şık restoranlarında yemek yemek en büyük zevkleri. Alış veriş tutkusu gibi dışarıda yemek yemek de onlar için bir tutku.


Dünyaca ünlü şeflerin hazırladığı yemekleri en güzel manzara eşliğinde yemeği tercih eden Dubaili çocuklar için her zevke hitap eden mekanlar var. Dev gökdelenlerin terasında muhteşem Dubai manzarasında veya deniz kenarında çok şık bir restoranda...


Tatil

Tatil

Ülkelerinin en pahalı ve şık restoranlarında yemek yeyip, gönüllerince alış veriş yapan Duaili çocuklar tatil içinde değişik ülkeler görmeyi tercih ediyorlar.


Daha çok dünyaca ünlü ve pahalı tatil merkezlerini tercih eden Dubaili çocuklar bir yıl içerisinde defalarca seyahat ediyorlar.


Yardımcı

Yardımcı

Sadece çocukların değil ailelerinde vazgeçilmezi yardımcılarıdır. Çocuklar doğar doğmaz bakıcı ile büyüdükleri içinde her zaman yanlarında yardımcıları bulunmaktadır. Yardımcılara doğdukları günden itibaren alışan çocuklar alış veriş yaparken bile torbalarını taşımak için yanlarında yardımcılarını bulundururlar.


Lüks araçlar

Lüks araçlar

Dubaili zengin çocukların bir başka tutkusu da lüks araçlar. En pahalı spor arabayı veya özel helikopterleri onların vazgeçilmezleri. Trafik dertleri bile yok...


En yeni, en pahalı otomobile ilk sahip olmanın kişilere sosyal bir statü kazandırdığı Dubai'de çocuklar en iyi ve en pahalı arabayı ilk kullanan olabilmek için adeta birbirleriyle yarışmaktadırlar.


Eğitim

Eğitim

Dubai'de eğitim paralı olduğu için zengin çocuklar bu konuda çok şanslılar. Eşitsiz bir eğitim sistemi olan Dubai'de zengin çocuklar bu fırsattan yararlandıkları halde, parası olmayan fakir halkın çocukları okuyamamaktadır.


Gece Hayatı

Gece Hayatı

Birleşik Arap Emirlikleri sınırları içerisinde alkol tüketimi ve satışı kesinlikle yasaktır. Ama bu durum zengin aileler için geçerli değildir.


Evcil Hayvan

Evcil Hayvan

Öyle bizle gibi evlerinde kedi, köpek beslemiyorlar. Dubaili zengin çocukları evlerinde kaplan, leopar vb yırtıcı hayvanları besliyor ve gittikleri her yere de kendilerince evcil olan hayvanlarıyla gidiyorlar.


Alkol İçin Yaş Sınırı Yok!

Alkol İçin Yaş Sınırı Yok!

Ülke genelinde içki yasağı zenginler için geçerli değil. Hatta yaş sınırlaması bile yok, yani anlayacağınız zenginsen çocuk bile olsan lüks mekanlarda alkol tüketebilirsin.


Aile

Aile

Zengin Dubaili çocuklar bu rahatlığa ailelerinin dünyanın sayılı zenginleri olması sayesinde erişebiliyorlar. Tüm bu fırsatlar aileler sayesinde çocuklara verildiği için her çocuğun ailesine karşı bazı sorumlulukları bulunmakta. Eğer bu sorumluluklarını yerine getirmezlerse her şey ellerinden alınabilir...


Özel Mekanlara Giriş

Özel Mekanlara Giriş

Ülkelerinde zenginliklerinin açamadığı hiç bir kapı yok neredeyse. Ailelerinin soyadı sıradan insanların giremediği her mekanın kapısını onlar için ardına kadar açıyor. Hatta dünya çapında bile paran varsa tüm kapılar sonuna kadar açık. Örneğin; Disney parklarında vip olarak dolaşabilmekteler.