Gezi

Cüceler Köyü Gerçekmiş !

İran'ın Makhunik Köyü'nde de 100 yıl öncesine kadar boyları ortalama 1 metre olan insanların yaşadığı düşünülüyor. 

Sadece Dubai’de Karşılaşabileceğiniz 5 Şoke Edici Şey

Bugün Dubai denilince birçok kişinin aklına, devasa yükseklikteki gökdelenler, lüks, zenginlik, petrol ve arabalar gelmektedir. Peki bunların dışında Dubai’nin ultra lüks yaşamına özgü ve sadece Dubai’de karşılaşabileceğiniz şeylerin neler olduğunu merak ediyor musunuz? Gelin birlikte bu şok edici 5 şeye bakalım.

Norveç'e Yerleşmek İçin Bir Neden Daha: Bisiklet İçin Yapılmış Dünyanın İlk Yürüyen Merdiveni

Bisiklet ile seyahat etmek hem daha hesaplı, hem daha sağlıklı, hem de ekolojik açıdan zararsız. Bisikletle seyahat etmenin bu kadar avantajı olduğunu gören gelişmiş ülkeler, günümüzde vatandaşlarını bisiklet kullanmaya özendirmek için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. Birçok Avrupalı'nın gözünde, bir ülkenin gelişmişlik oranı o ülke insanlarının bisiklete binme oranıyla doğru orantılı. Fakat dik bir yokuş bisiklet sevdalısı bir insanı bile caydırabiliyor. Bisiklet kullananlar bilir; varacağınız yere çok az kalmışken karşınıza çıkan 30 derecelik bir yokuşun ızdırabı... Bu durumu gören Norveçli yetkililer dünyada bir ilke imza attı ve dünyanın bisikletler için yapılmış olan ilk yürüyen merdiven mekanizmasını geliştirdiler.

Dubai’yi Tam Anlamıyla Anlatmış Aşırı Lüks İçeren 28 Fotoğraf Karesi

Pek çoğumuz Dubai’yi uzakta bir yer gibi düşünse de sizin için seçtiğimiz 28 fotoğraf bu düşüncenizi haklı çıkarıyor! Galerimizde Dubai'nin günlük yaşamına ait 28 aşırı lüks içeren fotoğraf karesini derledik!

Her Birinin Bir Karakteri Var! İlginç Şekilleriyle Gören Herkesi Şaşkınlığa Uğratan 28 Ağaç

Sanrılara sahip bir insan mısınız? Herhangi bir yerde herhangi bir anda rastgele nesneleri görmekten hoşlanıyorsanız size bir süprizimiz var! Doğa bize güzel bir şaka yapmak istemiş gibi duruyor. Sıradanlığın bir hayli dışına çıkan ağaçların görüntülerini sizler için derledik.

İstanbul’un Yıllar İçindeki Değişimi

Dünyanın ve Türkiye’nin en kadim şehirlerinden İstanbul’un yıllar içindeki değişimi..

Afrika kıtası ayrılıyor, yeni bir okyanus oluşabilir

İlk olarak Etiyopya’da sonrasında da Kenya’da oluşan dev yarıklar bölgede yaşayan halkı tedirgin etmeye yetti. Uzmanlarsa bu durumun devam edeceğini tahmin ediyor.

Aklınızı Başınızdan Alacak Dünyanın En Büyük ve Derin 30 Deliği

Dünyanın en büyük ve derin delikleri nerede biliyor musunuz? Dünyadaki en büyük çukur kaç metre uzunluğunda ve genişliğinde merak ediyorsanız, doğru yerdesiniz! Dünyadaki doğal oluşumlar karşısında nutkumuz tutulur. Hele bir de bu oluşumlar, bilinmezliklere açılan delikler olduğu zaman, pek fazla yorum yapamayız. Eminim, birçoğumuz bu deliklerin yanından bile geçmek istemez zaten. Dünyanın en büyük delikleri veya çukurları hem doğal yollarla hem de biz insanların yapımı ile oluşmaktadır. Örneğin Belize’de bulunan büyük mavi çukur doğal bir oluşumdur. Buna karşın Şili’deki dünyanın en büyük madeni, insan eliyle yapılmış bir çukurdur.

Dünyanın En Küçük Ama En Zengin 10 Ülkesi

Gezmek istediğiniz ülkeler arasında ekleyebileceğiniz bu ülkeler oldukça küçük ama en zengin ülkeler arasında yer alıyorlar. Bazen küçük şeylerin ne kadar çok para ettiğini düşünürsünüz. İşte bu ülkeler de belki yaşadığınız il kadar ama parasal anlamda ülkemizden daha zenginler. Zenginliklerinin bir kısmı turizmden kaynaklı ve birçoğu davetkar tatil beldeleri olarak biliniyor.Ülkelerin zenginlikleri konusunda en dürüst cevapları kişi başına düşen gayri safi yurtiçi hasıla vermekte. Bu ülkeler sıralandırılırken de kullanılan kişi başı gayri safi milli hasıla verileri, Dünya Bankası, Uluslararası Para Fonu ve CIA olmak üzere 3 ayrı kaynaktan alınarak elde edilmiş. Ne kadar doğru sonuçlar olduğu sanırım anlamışsınızdır!

Dünyanın En Pahalı 10 Adası

Dünyanın en pahalı adalarının arasında, dünyanın en güzel ve en ünlü adaları da bulunmaktadır. Ve dünyanın en pahalı 10 adası sizlerle.

Dikkat! Bu Fotoğraflarda Aşırı Lüks Vardır: Dubai’yi Anlatan Enteresan Fotoğraflar

Dubai, zaman zaman kulağımıza çalınan ya da ekranlardan gördüğümüz kadarıyla oldukça sıra dışı ve lüks içeren görüntülere sahip. İşte görünce gözlerinize inanamayacağınız lüksün fotoğrafları...

Çin'de Her Gün 43 Metreküp Oksijen Üretecek Asya'nın İlk Dikey Orman Kuleleri

Yeşil mimarı kavramını gerçek binalara dönüştüren mimar Stefano Boeri'nin bir en yeni projesi Nankin'de yükselmeye devam ediyor. Karşımıza çıkan bu ormandan kuleler önümüzdeki yıl tamamlanacak ve şehre bol bol oksijen üretecek.

Çin’den Sizi Şaşırtacak 10 İnanılmaz Ürün

Bugün sizlere Çin’e ait 10 sıra dışı üründen bahsedeceğiz. Kullanıldıkları alanda kişilere kolaylık sağlayan bu sıra dışı ürünlere hemen sahip olmak isteyeceksiniz.

Bu 10 Eşsiz Gerçeği Sadece Çin’de Görebilirsiniz

Tarihte matbaa, pusula gibi pek çok şeyi bulan Çinliler ile ilgili bu güne kadar pek çok şey duysak da Çin hakkında şimdiye kadar duymadığınız pek çok şey var. İşte onların içinden en şaşırtıcı olan 10 tanesi.. 

Dubai’deki Süper Lüks Hayatın Kanıtı Olan 10 Zengin Çocuk ve Hayatları

Dubai ile ilgili bir çok şey duymuş olabilirsiniz peki Dubai’nin zengin çocukları hakkında neler biliyorsunuz? Son zamanlarda popüler olan Instagram sayfası RichKidsofDubai hesabı bu konuyu ele almış ve Dubaili zengin çocukların yaşadıkları ihtişamlı hayatlarını gözler önüne sermiş.

Terk Edilen Yapılardan Çok Çarpıcı 12 Gerçeküstü Fotoğraf

Değişik ülkelerden terk edilen yapıların birbirinden etkileyici ve çarpıcı fotoğraf karelerini sizin için galerimizde derledik. 

Japonya'nın Hiçbir Ülkeye Benzemediğinin Kanıtı 26 Manzara

Japon kültürünün hiç bir ülke ve kültüre benzemediğini kanıtlayan fotoğraflar sizlerle.

Japonların Acayip Yaratıcı Olduğunun Kanıtı Olan 8 Şey

Zaman zaman sayfamızda Japonların birbirinden farklı fikir ve tasarımlarını sizlerle paylaşıyoruz. İşte o şahane yaratıcı şeylerden 8 tanesi daha..

Fotoğraflarda Kusursuz Olarak Görünen 9 Ünlü Plajın Hayal Kırıklığı Yaratan Gerçekteki Halleri

Fotoğraflarına bakınca büyülendiğimiz, dünyanın en etkileyici plajlarının gerçekte nasıl göründüğünü merak ediyor musunuz? İşte o kusursuz görünen plajlar ve gerçek görüntüleri...

“Şehir Cehennemi”nin Ne Demek Olduğunu Bilmiyorsanız Bu Fotoğrafları Bir Fikrinizin Olmasını Sağlayacak

Çevremizdeki her binanın Versailles Sarayı gibi bir mimari harika olmadığını söylersek yalan olmaz. Ya da Macallan Damıtımevi gibi çevresiyle bir bütün içinde olmadığını. Hatta tamamen dürüst olmamız gerekirse, dünyada bir sonraki fırtınada hemen yıkılabilecekmiş gibi duran bir sürü biçimsiz bina var. Bazı yerler bu tip binalarla dolu tüm bir mahalle olduğu biri bir mimari felaket kabul edilebilir. 

Almanya'dan mimari harikası su köprüsü

Almanya tüm dünyaya parmak ısırtacak mimari tasarımlara ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Bu su köprüsü bir harika!

Dünyanın En İlginç Tasarımlı Evleri

Reuters haber ajansının yayınladığı dünyanın en enteresan tasarımlı evlerini galerimizde sizin için bir araya getirdik. Galerideki ileri butonuna tıklayarak siz de bu birbirinden ilginç ve farklı evlerin tasarımlarını görebilirsiniz. Sizce en ilginç ev tasarımı hangisi?

Parçaları Eksik Olan Sıra Dışı Bir Gökdelen: Mahanakhon Tower

Tayland'ın en yüksek gökdeleni olan Mahanakhon Tower isimli parçaları eksik gibi görünen gökdelen Paris’teki Eiffel Kulesi’nden daha yüksek ve tam 314 metre yüksekliğe sahip.. 

Aşina Olduğunuz Şeylere Farklı Bir Açıdan Bakmanızı Sağlayacak Şaşırtıcı Görüntüler

Doğa ve onun benzersiz olgusu bizi hep şaşırtabilir, fakat bildiğimiz şeylere farklı bir açıdan baktığımızda da şaşırtıcı olabilir.

Japonlar Yine Çok Farklı: Nakagin Capsule Tower

Hiç kapsül şeklinde bir binada yaşadınız mı? Yenilikçi mimar Kisho Kurokawa, ilk kapsül mimarisi tasarımı olan Nakagin Capsule Tower yani Nakagin Kapsül Kulesi’ni Japonya’da 1972’de inşa ederek oldukça ilginç ve yenilikçi bir esere imzasını atmış oluyor. Kapsül modül, kalabalık bir şehir olan Tokyo’nun merkezinde bulunuyor. Tokyo nüfusunu düşünürseniz bu binanın nasıl bir düşünce ile tasarlandığını da tahmin edebilirsiniz. Kapsül yapı içindeki her bir modül takılabiliyor ve gerektiğinde değiştirilebiliyor. Bina, sürdürülebilir ve geri dönüştürülebilir mimari için bir prototip olarak gösteriliyor.

Derhal Japonya'yı Örnek Almamızı Kanıtlayan 16 Şey

Japonya oldukça farklı, aynı zamanda da müthiş yeniliklerin olduğu bir ülke. Japonya'yı bir an önce örnek almamız gerektiğini kanıtlayan 16 şey...

Bu Fotoğraflarla, Dünyanın Zaman İçinde Nasıl Değiştiğine Şahitlik Edin!

Eğer yaşadığınız bölgenin bundan yıllar önce nasıl göründüğünü merak ediyorsanız, size bir önerimiz var. re.photos isimli web sitesi, dünya üzerindeki birçok yerin eski ve yeni fotoğraflarını içeren veri tabanını hizmetinize sunuyor. Böylece istediğiniz bir yerin yıllar içindeki değişimini görebilir, kentleşme ve küresel ısınmanın etkilerine şahit olabilirsiniz. 

Bu Galeri Size Neden Japonya’nın Dünyadaki En Kendine Has Ülke Olduğunu Gösterecek

Düşüncemize göre Japonya’ya gitmek pek çok insanın yapılacaklar listesinde yer alıyordur. Japonya bazen yaşadığımız dünyada yer aldığına inanması bile zor olan, tamamen akıl karıştırıcı bir yer. Buradaki insanlarda dünyada başka neredeyse hiçbir yerde bulunmayan bir heyecan, modernlik algısı ve sevgi var. Burada bahsettiğimiz şey yalnızca manga, anime, samuraylar ve Sony’den ibaret değil ve Japonların kültürlerinin yalnızca bunlardan meydana geldiğini düşünmek son derece cahilce ve adaletsiz birşey olur. Bu nedenle bugün sizlere Japon kültürünün en ilginç ve büyüleyici kısımlarından oluşan bir liste hazırladık. 

Wasteland: The Mad Max (Kıyamet Festivali)

ABD’nin California eyaletinde gerçekleşen çılgın festival Wasteland: The Mad Max (Kıyamet Festivali) renkli görüntülere sahne oldu. Çılgın festival yedi yıllık tarihi içerisindeki en kalabalık katılımcı sayısı bu yıl gerçekleşti. 2.500 kişi medeniyetin bittiği yerde, ölü bir gezegende yaşam mücadelesi verdi. Sizde böyle bir festivale katılmak ister miydiniz?

Dünyanın En İlginç Oteli

Dünyanın en enteresan otellerinden birinde bir gece kalmak ister misin? Yerden yaklaşık 400 metre yükseklikte olan cam kapsül şeklindeki otel odalarında her şey düşünülmüş. Peruda bulunan Nature Vive adlı otelinin yatak odası ile özel banyosu ziyaretciler için özel tasarlanmış.