Çin’den Sizi Şaşırtacak 10 İnanılmaz Ürün

Bugün sizlere Çin’e ait 10 sıra dışı üründen bahsedeceğiz. Kullanıldıkları alanda kişilere kolaylık sağlayan bu sıra dışı ürünlere hemen sahip olmak isteyeceksiniz.


1. Cep Boy Fotoğraf Yazıcısı

1. Cep Boy Fotoğraf Yazıcısı

LG firması tarafından tasarlanmış ve satışa sunulmuş bu küçük yazıcı istediğiniz an telefonunuzla çektiğiniz fotoğrafları kaliteli bir şekilde yazdırmaktadır. Pantolon cebine bile rahatlıkla sığabilen bu küçük yazıcı kablosu sayesinde kolaylıkla şarj edilebilmektedir de. Tüm bunların dışında LG yazıcıya ait küçük kağıtları yazıcının içerisine koyup tek tuşa basmanızla birlikte fotoğrafınız saniyeler içerisinde elinizde olacaktır.


2. Kedi Kumbara

2. Kedi Kumbara

Şu ana kadar kullandığınız ve gördüğünüz tüm kumbaraları unutun. Çünkü Çinliler bu alanda yine farklarını konuşturmuşlar ve çok sıra dışı bir kumbara tasarlamışlar. Kutu şeklindeki bu kumbarada madeni para kısmına para yerleştirdiğinizde kutunun içerisinden oyuncak kedi çıkıyor ve parayı kutunun içerisine koyuyor. Sizce de bu içerisinde kedi olan kumbarayı kullanmak çok eğlenceli olmaz mıydı?


3. Storm Glass

3. Storm Glass

19. yüzyılda hava tahmini yapmak için tasarlanmış bu camdan termometre, şişenin içinde oluşan duruma göre, güneşli, bulutlu, sisli, fırtınalı, karlı havaları tahmin edebilmektedir. Dışarıdaki havanın durumuna göre camın içerisindeki su da fırtına, sis veya kar şekline gelip kullanıcılara hava tahminini doğru bir şekilde göstermektedir. Ancak gördüğünüz cam sadece bir hava tahmini aygıtı değil aynı zamanda iyi ve güzel bir ev dekorasyonudur da.


4. Hareket Eden Alarm

4. Hareket Eden Alarm

Sıradaki Çin icadı sabahlarınızı daha eğlenceli ya da tam tersi bir hale getirecek. Çalmaya başladığı andan itibaren sahibinden kaçan ve susmayan bu tuhaf alarm sabahları uyanmakta zorluk çekenler için tasarlanmış. Her ne kadar karşıdan eğlenceli bir alarmmış gibi görünse de her sabah böyle bir ses ve hareketlilikle uyanmak sinir bozucu olabilir.


5. Su Aydınlatması

5. Su Aydınlatması

Banyoya girdiğinizde her seferinde sıcak suyun altında yanmaktan veya soğuk suda üşümekten sıkıldıysanız, Çinliler sizin için çok kullanışlı bir musluk üretmişler. Yeşil, mavi ve kırmızı renkten oluşan bu musluk aydınlatmaları kişilere suya ellerini değdirmeden suyun derecesi hakkında bilgiler vermekte. Örneğin; musluk yeşil renkte ise suyun sıcaklığı 25 derecenin altında, mavi ise 26 ile 35 derece arasında, kırmızı ise 36 ile 45 derece arasını göstermekte en son suyun sıcaklığı 45 dereceyi geçtiyse kırmızı ışık yanıp sönmektedir. Bu musluk aydınlatması kesinlikle herkesin sahip olmak isteyeceği bir ürün.


6.

6.

Çin'de üretilip dünyanın kullanımına sunulmuş bir diğer sıra dışı ürün ise mobil termal kameralardır. Usb girişi ile her türlü akıllı telefona bağlanan bu termal kameralar birbirinden farklı amaçlar için kullanabilinir. Örneğin; eşyalar üzerinde el ve parmak izlerini daha rahat görebilmek veya dışarıdaki hayvan ve insanların vücut sıcaklığını daha iyi anlayabilmek için bu son teknoloji termal kameraları telefonunuzda kullanabilirsiniz.


7. Selfie Işığı

7. Selfie Işığı

Doğru aydınlatma başarılı bir selfie'nin olmazsa olmazıdır. Ancak şu ana kadar piyasaya sürülmüş birçok selfie ışığı maalesef bunu tam olarak başaramamaktadır. Fakat Çinliler tarafından üretilmiş bu yuvarlak aydınlatma en karanlık ortamlarda bile yüzü eşit şekilde aydınlatmakta ve ortaya bu güzel fotoğrafların çıkmasını sağlamaktadır. Peki siz bu selfie ışığından kullanmak ister miydiniz?


8. Daire Şeklinde Bıçak

8. Daire Şeklinde Bıçak

Mutfaktaki en önemli şey sizce nedir? Kimse bir mutfağı bıçaksız düşünemez özellikle birazdan göreceğiniz kullanışlı bıçak her mutfakta yerini almalı. Daire şeklinde olan bıçak üzerindeki tutma aparatıyla kişilerin işini daha da kolaylaştırmaktadır. Her türlü yiyeceği kolaylıkla kesen bu bıçak bir kez daha bizlere Çinlilerin bu konuda ne kadar başarılı olduklarını kanıtlamıştır.


9. Eğlenceli Balonlar

9. Eğlenceli Balonlar

Gördüğünüz bu renkli balonlar ise eğlenmeyi çok seven Çinliler tarafından tasarlanmış olmalı. Bir mekanizmaya bağlı bulunan balonlar bir hortuma takılmasıyla içerisine su doluyor ve daha sonra balonlar mekanizmadan çıkarak kullanıma hazır hale geliyor. Bu balonları isterseniz su savaşı sırasında isterseniz de sıcak yaz günlerinde küçük havuzun içerisinde kullanabilirsiniz.


10. 3 Boyutlu Kalem

10. 3 Boyutlu Kalem

Çinlilerin bir diğer sıra dışı icadı ise 3 boyutlu kalemlerdir. İçerisindeki sonradan sertleşen sıvı sayesinde kolaylıkla istenilen şekli çizebilen bu kalem ile günlük kullandığınız eşyaları süsleyebilir, ince bir işçilik ile el yapımı bir 3D yapı oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda 3D yazıcıdan aldığınız bir baskıda hata veya deformasyon gibi durumlarda 3D kalem ile üzerinden geçerek baskıyı onarmanız da mümkün.