Parçaları Eksik Olan Sıra Dışı Bir Gökdelen: Mahanakhon Tower

Tayland'ın en yüksek gökdeleni olan Mahanakhon Tower isimli parçaları eksik gibi görünen gökdelen Paris’teki Eiffel Kulesi’nden daha yüksek ve tam 314 metre yüksekliğe sahip.. 

Mahanakhon Tower adlı Tayland'ın en yüksek gökdeleni konumunda olan ve parçaları eksikmiş gibi bir görüntüye sahip olan gökdelen, Paris’te bulunan Eiffel Kulesi’nden daha yüksek ve tam 314 metre yüksekliğinde..


Çekilmiş fotoğraflar, binanın dış cephesinin pikselli tasarımını çok ayrıntılı bir biçimde gösteriyor. Cephesi spiral modelinde ki prizmalarla sarılan Mahanakhon Tower, küp tasarımına sahip parçaları büyüleyici bir şekilde birleştiriyor..


Gökdelenden ayrı bir yapı olarak inşa edilen 7 katlı Mahanakhon Cube 2013 senesinde bitirildi. Bu kısım, dünya mutfağından tatlar olan bir restoran, kafe ve mağazalar ile hizmet veriyor. Mahanakhon Cube’de 2014 senesinde Pace Development firmasının CEO’su Sorapoj Techakraisri tarafından alınmış bir tane Dean & DeLuca şarküteri restoranı da bulunuyor.


Bunun yanı sıra Scheeren, fast food mağazalarının marka şefi liderliğinde, dikdörtgen sahneye benzeyen servis alanının çevresine yapılmış bir görünüm de geliştirilmiş.


Mahanakhon Tower'i ziyaret etmek ister miydiniz?