Haberler

Tokyo'da Kargo Uçağı Kazası

Tokyo Uluslararası seferlerin yapıldığı hava alanında ilginç bir kaza gerçekleşti. Tokyo Uluslararası seferlerin yapıldığı hava alanında ilginç bir kaza gerçekleşti. İniş yapmakta olan kargo uçağı, ne olduğu bile anlaşılamadan alevler içinde kalarak patladı. İniş yapmakta olan FedEx'e ait kargo uçağı, iniş sırasında sol kanadını yere çarparak aniden alev alarak yanmaya başladı. Olay sırasında, Pilot ve yardımcı pilot olmak üzere iki kişi hayatını kaybetti. İtfaiye ve kurtarma ekipleri hemen olaya müdehale ederek, yanan uçağa köpük sıkmaya başladı. Uçağın kabininde ölü olarak bulunan Pilotların kimlikleri açıklandı: 54 yaşındaki Pilot Kevin Kylemosley ve 49 yaşındaki yardımcı Pilot Anthony Stephen-Pino.

Uzaydan İnanılmaz Görüntüler

Teleskop ile uzay'dan görüntüler...

Uzaya Yolcu Taşımaya Hazırlanıyor

Virgin Galactic, geçtiğimiz günlerde, önümüzdeki yılın başlarında zengin yolcuları alt yörüngeye taşıyacak olan uzaygemilerini tanıttı. Gemiler, New Mexico'daki Spaceport America'dan kalkacak.Uzaygemilerinin yanında onları yeterli irtifaya çıkarmak için bir de uçak gerekiyor.Uçak neredeyse bitmek üzere ve uzaygemisinin ise yaklaşık olarak %60'ı tamamlandı.Yolculuk uzayı yakından görmek isteyenlere 200 bin dolara mal olacak.

USS New York'ta Dünya Ticaret Merkezinin Bir Parçası

Belki daha önce duymuşsunuzdur fakat ben hiç duymadım. USS New York'ta, Dünya ticaret merkezinden kalan hurda metaller kullanıldı. Bu gemi, teröristlere karşı yapılacak özel operasyonlar için tasarlanmış yeni savaş gemileri sınıfında ki 5. gemi. Gemi, 360 mürettebat ve gerektiğinde helikopterle taşınacak, savaşa hazır 700 asker taşıyacak. Gemi, 11 Eylül saldırısında hayatını kaybedenler anısına isimlendirildi.

Umudun Ülkesi Singapur

Singapur'un muhteşem fotoğraflarını beraber keşfetmeye ne dersiniz? Size Dünya'nın farklı yerlerini ve şehirlerini tanıtmaya devam ediyoruz. Bugünkü ülke ise yerel kültürleri modern dünyanın güzellikleriyle çok iyi harmanlayan Singapur. Malay yarımadasının güney ucunda bulunan Singapur, ticaretin ve endüstrinin büyümekte olan merkezlerinden biri.

Uçuşa Hazır mısınız?

Kuş gibi küçük bir yaratık ne yapabilir sizce? Kuş gibi küçük bir yaratık ne yapabilir sizce? Bazı durumlarda çok büyük zararlar verebilir. Bu uçak normal bir uçuşu sırasında bir kuşa çarpmış. Gerçekten de inanılmaz değil mi?

Unutkan Şoför Otobüsü Nehre Uçurdu

Paris'te el frenini çekmeyi unutan bir tur otobüsünün şoförü aracın Seine Nehri'nin sularına dalmasına neden oldu Paris'te el frenini çekmeyi unutan bir tur otobüsünün şoförü aracın Seine Nehri'nin sularına dalmasına neden oldu. Neyse ki yaşanan olayda yaralanan ya da ölen olmadı. Konunun devamında aracın kurtarılma çalışmalarından fotoğrafları görebilirsiniz.

Yeni Yıl Mucizesi Dördüzler

Sean ve Lisa Kelly, yanıbaşlarında duran sepetteki dördüzlerine bakmaktan kendilerini alamıyor. Bu kızları, yeni yıl mucizeleri olarak tanıtıyorlar. Bunun sebebini anlamak çok kolay. Çünkü Heidi, Annabelle, Hannah ve Jessica, İngiliz tıp tarihine geçtiler. İngiltere'nin ikişer tek yumurtadan çıkan ilk dördüzleri oldular. Bu olayın yaşanma ihtimali on milyonda bir. Dört minik kızları doğana kadar çift bebeklerinin dünyaya sağlıklı olarak gelebileceklerinden şüpheliydi. 35 yaşındaki Lisa ağlamaklı gözlerle bu bebeklere sahip olabilmek için pek çok şey yaşadıklarını fakat tüm hayal kırıklıklarının sonunda onları kucaklarına alabilmenin onlar için başlı başına bir mucize olduğunu belirtti. Bebekler tüp bebek yöntemiyle dünyaya geldi.

Yavru Ördek Kurtarma

Rögar kuyusuna düşen yavru ördekler kurtarıldı... Görev başındaki kadın polis yoldan geçen ördekleri izliyordu. Annelerini takip eden yavru ördekler belediyenin rögar kuyusuna düştüler. Görev başındaki kadın polis hayvanların çukura düştüğünü görünce çukurun kapağını açarak yavru ördekleri kurtardı. Aşağıdaki resimlerde kadın polisin yavru ördekleri kurtardığı anı görebilirsiniz.

Yer altı Kasabası

Coober Pedy, insanların yeraltında yaşamayı sevdikleri bir yer. Coober Pedy, bölgede bulunan madenlerdeki geniş opal kayaları rezerviyle dünyanın opal başkenti olarak bilinen bir Avustralya kasabasıdır. İnsanların bu yerle ilgili bilmedikleri şey ise yerel halkın genellikle yer altında yaşamayı sevdikleri. Bölgeye ilk madencilerin geldiği tarih olan 1900'lerin başına dayanan tepelerde oyuk açarak yerleşme geleneği hala çok popüler. Bazıları yazları buradaki havanın çekilmez olduğunu düşünüyor, bu yüzden kendilerine neredeyse normal ev fiyatına, yer altında evler inşa ediyorlar. Bu evler yazlık için mükemmel olsa da kışları gerçekten çok soğuk olablir.Coober Pedy'nin en popüler ve ilgi çekici yerlerinden birisi ise yer altı kiliseleri.

Yılın Çalışanı Köpek Cody İle Tanışın

Sevimli köpek Cody yılın elemanı ödülünü almaya hak kazandı. Cody adlı Labrodor cinsi köpek Clearwater, Florida'da ki bir bakkalın en değerli çalışanı.Karım Manour, beş ay kadar önce sabah vardiyalarına birlikte çalışmak için Cody'i getirmeye başladı.Önceleri onu da götürmesinin sebebi yanında birinin olmasını istemesiydi. Fakat bu sevimli köpeği gören müşteriler ona ayrı sempati duymaya başladılar. Bu memnuniyetin farkında olan Karim, köpeğe bir kemik fırlatarak onu işe aldı.Artık Cody'nin kendine ait isim etiketi ve çalışan t-shirttü var.Müşterilerin memnuniyeti onu yılın çalışanı ödülüne doğru götüyor.Tam anlamıyla satış görevlisi olarak çalışmıyor ancak sinirli insanları yatıştırıp sempatik hareketleriyle üzgün müşterileri de neşelendirmesini biliyor.Hal böyle olunca maaş artışını da hak ediyor.

Yolda bulduğu faturayı ödeyen vatandaş

Denizli'nin Pamukkale ilçesinde servis beklerken yerde bulduğu faturayı, arasındaki parayla ödeyen vatandaş Denizli'de günün konusu oldu. Faturayı sosyal medyada paylaşan vatandaş, hareketi ile büyük beğeni toplarken para üstünü vermek için fatura sahibini bekliyor.  Denizli'nin Kayıhan Mahallesi'nde servis beklerken yerde su faturası ve 50 TL para bulan 32 yaşındaki asgari ücretli işçi RamazanÖzlen, iş yerine geldiğinde, fatura sahibinin başka parasının olmadığını düşünerek, internet üzerinden faturayı ödedi.  Daha sonra faturayı yatırdığını sosyal medyadan paylaşan ve fatura sahibine ulaşmak isteyen Ramazan Özlen, hareketiyle büyük beğeni topladı.  Faturadan kalan 1 lira 30 kuruşu iade etmek istediğini belirten Ramazan Özlen "İşyerine gitmek için servis beklerken, yerde fatura ve 50 TL parayı gördüm. Para olduğu için dikkatimi çekti. İşyerine gelirken fatura sahibinin belki başka parası yoktur, ihtiyaç sahibidir, belki yaşlı bir amcadır diye düşündüm. İş yerine gelince benden önce davranıp faturayı öder diye, o zaman parası bende kalacaktı, adamı bir daha göremem diye faturayı yatırdım. Daha sonra sosyal medyadan, fatura sahibine ulaşmak için, tanıyanlar çıkar diye, faturayı yatırdığımı söylemek için paylaştım. 48 lira 70 kuruş fatura borcu vardı. 1 lira 30 kuruş para üstü kaldı. Fatura sahibi gelip alabilir. Sosyal medyadan büyük ilgi gördüm" dedi   Ramazan Özlen'e bu davranışından dolayı iş yerinde birim müdürleri tarafından takdir belgesi verildi.

Göbeklitepe’de Esrarengiz Metal Blok

Tarihin sıfır noktası olarak adlandırılan Şanlıurfa’daki Göbeklitepe yakınlarında bulunan metal blok yetkileri harekete geçirdi.

Fazla Gelen Sütünü Kas Yapmak İsteyen Erkeklere Satarak Zengin Olan Anne

24 yaşındaki Rafaela Lamprou bundan 7 ay önce oğlu Anjelo'yu kucağına alan çiçeği burnunda bir anne. Onu farklı yapan ve gündeme taşıyan ise vücudunun çok fazla anne sütü üretiyor olması ve onun da bu fazla sütü kaslarını geliştirmek isteyen beylere para karşılığında satması. Hikayesinin detayları ise çok daha ilginç.

Okula Gidebilmek İçin Nehri Naylon Poşet İçinde Geçen Vietnamlı Çocuklar

Büyüklerimiz eskiden okula gitmenin zorluklarından sıkça bahseder, ancak Vietnam’da çocukların okula naylon poşet içinde gittiğini eminiz ki bilmiyorlardır. Vietnam’ın kuzeyinde yer alan Huoi Hua köyünde çocuklar okula ulaşabilmek için akla hayale gelmeyen bir yöntem kullanıyorlar.

Meraklı Komşunun Başına Neler Geldi

Komşusunun evini gizlice gözetleyen kadının kafası demir kapının aralıklarına sıkıştı. Kolombiya'da meydana gelen olayda yan evden gelen seslerin sebebini öğrenmek için gizlice demir kapının arasından kafasını uzatan kadın 5 saatlik uğraşlardan sonra itfaiyenin yardımlarıyla kurtarıldı.

Paris'te Bir Otobüs Şoförü, Engelli Yolcuya Yer Vermedikleri Gerekçesiyle Tüm Yolcuları Otobüsten Kovdu!

Paris'te yaşanan olayda bir otobüs şoförü, engelli yolcuya yer vermedikleri için tüm yolcuları otobüsten indirdi ve sadece engelli vatandaşın ve ona yardım eden kardeşinin otobüse binmesine izin verdi. İşte ayrıntılar..

Tenis Topu Gibi Kocaman Yağan Doluda Kendisini Çocuğuna Siper Eden Cesur Anne

Avustralya'da gerçekleşen ve boyu tenis topu kadar olan doludan ve şiddetli fırtınadan bebeğini korumak için kendini siper eden annenin vücudundaki izler yürek burktu.

Çinli Rapunzeller'in saç bakım sırrı pirinç suyunda yatıyor

Eski bir Çin kasabası olan Huangluo, uzun ve parlak saçlarıyla bilinen Yao kadınlarıyla ünlü. ''Uzun Saç Köyü'' olarak da adlandırılan kasabada Yao kadınlarının 1.4 metreden uzun saçları var. Peki bu kadınların saçlarının bu kadar güçlü ve sağlıklı olmasının altında ne yatıyor? İşte Rapunzel benzeri saçların altında yatan sır. Makalenin sonunda bir de bonus var.