İnanılmaz! Rusya'da Dev Bir Delik Açıldı!

Rusya'nın Perm bölgesinde 20x30 metre boyutlarında dev bir delik açıldı! Terk edilmiş bir kasabada meydana delen bu koca delik görenleri çok korkutuyor. Haberin detaylarını, sizin için hazırladığımız galeri resimlerinin altında bulabilirsiniz. 


Rusya'nın Perm bölgesi yakınlarındaki, Uralkali firmasının Solikamsk-1 madenindeki çalışanlar sayesinde yaklaşık 20x30 metre boyutlarında dev delik keşfedildi.


Bu dev çukur insanların yaşamadığı bir kasabada meydana geldi. Çevre kasabalardaki diğer insanların ise en büyük korkusu, bu dev delikten kendi kasabalarında da oluşup, tüm kasabayı içine alması.


Bu deliğin oluştuğu yerin altında boşaltılmış olan Solikamsk-2 madeninin olduğunu bildiren yetkililer, bu madenin çalışmamasının nedenini de madene tuzlu su dolması olarak açıklıyorlar.


Yetkililer ise bu deliğin oluşma sebebinin toprağın bu suya dayanamaması olduğunu söylüyorlar. Bu dev deliğin daha da büyüyebileceğini söyleyen yetkililer, endişeli çevre kasabalarda yaşayanlara ise deliğin 3 km ilerleyeceğini düşünmediklerini bildirdiler.