İzleyen Çiftleri Ayıran Şov: Yalnızca 2 Soru Sordu 17 Bin Çiftin Ayrılmasına Sebep Oldu

Daniel Sloss isimli İskoçyalı komedyen şimdiye kadar yapılmayan bir şovla herkesi şok ediyor. Ünlü komedyen kendisini izleyen çiftlere bir soru sordu ve bu soru sonrasında tam 400 çift ayrıldı! Peki neymiş bu hayati soru? İşte ilginç detaylar!

Ünlü İskoçyalı şovmen Daniel Slos ile tanışın!

Ünlü İskoçyalı şovmen Daniel Slos ile tanışın!

Kendisi, Netflix’te yayınlanmaya başlayan şovuna dek fazla tanınmıyordu. 'Jigsaw' isimli stand-up’ı yayınlandı ve tam anlamıyla olay oldu. Sadece aynı gün 400 çift ayrıldı. Sonrasında da toplam ayrılanların sayısının 17 bin çift olduğu, sonlandırılan evlilik sayısının ise 17 olduğu açıklandı.


Peki bu nasıl olabiliyor? Sloss şovuna, bekarlığın toplumda iyi bir izlenim yaratmadığını söyleyerek babasından dinlediği bir alıntıyla şovunu sürdürü

Peki bu nasıl olabiliyor? Sloss şovuna, bekarlığın toplumda iyi bir izlenim yaratmadığını söyleyerek babasından dinlediği bir alıntıyla şovunu sürdürü

“Bak oğlum. Kendi hayatını, benimkini düşün.Diğer herkesin hayatını. Yaşamlarımızın kendi bireysel yapbozlarımız olduğunu düşün.Yaşadıkça, en iyi resmi elde edene dek, parçaları yavaş yavaş öğrendiğimiz derslere ve deneyimlere dayanarak bir araya getiriyoruz.Ama mesele şu ki, herkes yapbozunun kutusunu kaybetmiş.Yani yaptığımız resmi bilmiyoruz, sadece emin bir şekilde tahmin ediyoruz.Bir yapboz yapmanın en iyi yolu elinde resim yoksa, dışarıdan başlamak, kenarları ve köşeleri yapmaktır. Aile, arkadaşlar, hobi ve ilgi alanları.Elbette yaşamda bazı parçalar değişebilir. Bazen arkadaşların değiştiğinde , köşeyi oynatman gerekir.Bazen bir işin ve hobin olur, neye zaman ayıracağının kararını vermelisin.Parçaları oynatırsın.Bazen ailenizden biri ölüp, ardında bir boşluk bırakır.O boşluğu doldurman gerekir, yoksa hep yarım kalırsın.Ve ortada, ruh eşinin bir parçası var. Bir gün biri gelecek, annenle benim yaptığım gibi seni ve hayatını bütünleştirecek.Hayatında ilk kez eksiksiz olacaksın.''


Sonrasında, bu sempatik fikirlerin modern kültürle beraber, gençlere “yanlış kişiyi seçmesini ve bulmaca parçası yanlış olsa bile onları hayatlarına sıkıştırmaya çalışmasını” sağlamaya başladığını düşünmeye başlamış.
Sloss konuşmasına şöyle devam ediyor: "Eğer biriyle beraber değilseniz, sorunlusunuzdur. Eğer biriyle beraber değilseniz, tamamlanmamışsınızdır. Eğer biriyle beraber değilseniz, tam değilsinizdir. Sonuç olarak, bütün hissetmek için birine ihtiyacımız olduğu hissettirilir. Böylece birçok insan yanlış insanla beraber olur. Bizler, karşımızdaki insanı hayatımıza zorla katarız çünkü hiçbir şeye sahip olmamaktansa bir şeylere sahip olmayı tercih ederiz. Bazıları yanlış kişiyi, yanlış parçayı alıp, yapbozuna sokmaya çalışırken, uymadıklarını kabul etmez. Bu kişiyi hayatımıza zorla sokarız. Çünkü elimizin boş kalmasından iyidir. Beş yıl sonra, tanımadığın bu yapboza bakıp, dersin ki, bunun burada ne işi var? "


Şovmene göre, bu pek çok insanın öteki insanların bu kadar derin, karmaşık ve kendi kendine yeterli kişilikleri olduğunu anlamaması yüzünden.. Bunun yanı sıra senelerini puzzle çözmeye çalışmakla harcıyorlar. Görüşü bir başkasına göre şekillendirmek! Ama sevgi varsa, bulmacayı beraber yapabilirsiniz. İlk 2-3 sene onun sizin bir parçanız olduğunu sanabilir ve bulmacayı tamamladığınızı düşünebilirsiniz. Bir insanla 2, 5 ya da 10 yıl geçirebilirsiniz. Ancak zaman başarı demek değildir. Zamanla farklı sonuçlar elde etmek isteyebilirsiniz.
Ve bu, kendinize gerçekten çok önemli 2 soru sormak zorunda olduğunuz an: İlk önce hayatımın 2, 5 ya da 10 senesini boşa harcadığımın farkında mıyım? İkincisi, hayatımın geri kalanını boşa harcamak mı istiyorum? Evliliklerin % 55'i boşanma ile sonlanıyor, 30 yaşından önce başlayan ilişkilerin yüzde 99'u sona eriyor. Bunlar ameliyat istatistiği olsa kimse bu riske girmezdi.


Monologun sonunda seyirciler, komedyenin babasının bulmacanın merkezi parçasıyla bir yanlış yaptığını anlıyorlar. Daniel, “Bir kişi beni olduğum gibi sevmiyorsa, beni sevmiyor demektir. Tam olarak kafamda yarattığım sahte fikri seviyorlar. Beklentilerini karşılamamam benim suçum değil. Eğer bir ilişkiniz varsa, kendiniz için mutlu hissediyorsunuz ve aynısı eşiniz için de geçerli - bu harika! Ve sorduğum soruları beğenmiyorsanız, bunun nedeni cevaplardan korkmanızdır. Çünkü yapabileceğiniz en kötü şey hayatınızı yanlış kişiye harcamaktır. Bu dünyada 7,5 milyar insan var ve evinizden sadece 30 km uzakta eşinizi buluyorsunuz. Ne tesadüf! Aşkı bulmanın imkansız olduğunu söylemiyorum. Sadece istatistiksel olarak, büyük olasılıkla bulamadınız. Bütün ilişkilerin% 80'inin sahte olduğundan eminim'' diyor.


Neticede, görünüşte normal bir stand-up komedyeninin bir saatlik bu gösterisinin enteresan bir etkisi oldu. Pek çok kişi acı verici ve moral bozucu ilişkilerini sonlandırma kararı aldı ve Twitter'dan Sloss'a teşekkürlerini sundu.
Daniel konuşmasının bu kadar olay yaratmasını üzerine şunları söyledi: "İnsanları ayırma gibi bir niyetim yoktu. Yalnızca yalnız insanlara bir mesajdı. Amacım, çoğu zaman yalnız olmanın bir ilişki içinde olmaktan daha iyi olduğunu belirtmekti. Anlaşılan o ki, insanlar arasında o kadar yankı uyandırdı ki sevgililerinden, eşlerinden ayrıldılar. Netflix'ten önce bu sayı 500'dü. Ama şu an 17 binlerde. Üstelik bu yalnızca bana mesaj atanların onaylanmış sayısı. Eğer bu sayı dört katı olsaydı da şaşırmazdım."