Çocukluğumuzun Ressam Bob Amcası Gerçek Mesleği ile Şaşırtıyor!

TRT'de yayınlanan resim programında gülümseyen güneşler, mutlu ağaçlar çizip çocukluğumuzu güzelleştiren ressam Bob Ross'un gerçek mesleği duyanları çok şaşırtıyor. İşte ayrıntılar:

1

1

Bütün dünyada resmin sevilmesini sağlayan Bob Ross, 18 yaşında Hava Kuvvetleri'ne girdi ve 20 yıl süresince de burada görev yaptı. Görevi süresince askerlere çok aşırı bağırmış, bu yüzden emekli olduktan sonra bir daha hiç bağırmamaya yeminliymiş..


2

2

Kıvır kıvır saçlarıyla çok sevilen Bob Amca'nın saçları aslında kıvırcık değilmiş! Asıl hali dümdüz olan saçlarına, kuaföre gitmeye üşendiğinden perma yaptırmış ve bu sayede saçları imajını yaratmış ve bir daha da onları hiç kestirmemiş.


3

3

Hayvanları çok seven Ross, programın çekildiği Indiana'da hayvan kurtarma servisi kurarak, Orlando'daki evinin de arka bahçesini hayvan rehabilitasyon merkezine dönüştürmüş.


4

4

Resim tutkusu bilinen ressamımız, yaptığı televizyon programından da hiç para almıyormuş.


5

5

Ross'un babası marangozdu ve o da babasının atölyesinde vakit geçirmeyi çok seviyordu. Bob Ross henüz lisedeyken okulu bırakerak babasına çıraklık yapmaya başlamış. Ama atölyede olan bir kaza nedeniyle sol işaret parmağının ucunu kaybetmiş.


6

6

Resmi kimseden öğrenmeyen Ross bunu kendi kendine öğrenmiş. Hatta geceleri uyumadan devamlı pratik yaparmış.


7

7

Televizyon programından sonra ünlü olsa da o karısı ile beraber gayet mütevazi ve sakin bir yaşam sürmeye devam etmiş.


8

8

4 Temmuz 1995 senesinde bu dünyayı terk edip gitse de biz onu hep o güzel mutlu resimleri ile hatırlayacağız...