Dünyanın En Lüks 10 Yüzen Evi

Yüzen ev sizde neyi çağrıştırıyor? Sizi bilmem ama benim gözümde Zeki Alasya ile Metin Akpınar’ın oynadığı “Güler misin Ağlar mısın?” isimli Türk Filmi canlandı. Onların trajikomik hikayesinin anlatıldığı hikayenin gerçek olmasını ister miydiniz? Gözünüzü her gün başka bir koyda açmak, her gün başka bir güzelliğe uyanmak, gerçekten masal gibi olmalı. Aslına bakılırsa bu hayali gerçeğe dönüştüren birçok zengin insan var. Zevklerine düşkün zenginlerin yaptırdığı bu evler görenleri kendine hayran bırakıyor.

Proje 1 545.000 Dolar

Proje 1 545.000 Dolar

Bir göl veya nehir ortasında olmak, kendinizi dünyadan izole ettiğiniz anlamına gelmez. Bazı teknelerde wifi bile mevcut. Bu yüzen evde büyük ekran televizyonlar, oyun odaları ve aklınıza gelebilecek her etkinlik için bir seçenek var. Ayrıca ev neredeyse karadaki bazı evlerden daha büyük. Evin toplam alanı 292 metrekaredir.


Proje 2 575.000 Dolar

Proje 2 575.000 Dolar

Son derece rahat olan yüzen ev 287 metrekare genişliğindedir. Bu model eğlence sistemi ile doludur. Evde arka planda çalmaya devam eden müzik ile elektrikli şömine etrafında harika vakitler geçirebilirsiniz.


Proje 3 625.000 Dolar

Proje 3 625.000 Dolar

Kral yatak ve büyük dolaplara sahip yüzen ev, sınırsız imkan sunmaktadır. Bazı yapılar yüzen ev ferahlığını en üst düzeye çıkarmak için uygun alanlara sahiptir. Bu yüzen evde de konfordan hiç taviz verilmemiş. Evin toplam alanı 278 metrekaredir.


Proje 4 750.000 Dolar

Proje 4 750.000 Dolar

Bir helikopter pistine sahip olan yüzen ev, arkadaş ağırlamada ve partiler için oldukça kullanışlıdır. Bu yüzen ev yaklaşık 325 metrekaredir. Ayrıca odaları ve 3 banyo içeren yaşam alanı vardır.


Proje 5 825.000 Dolar

Proje 5 825.000 Dolar

329 metrekare yüzen ev, sarmal merdiven ve gömme tavan vantilatörü içerir. Yüzen evin alüminyum ile yapılmama gerçeği, bu geminin daha şık ve lüks olmasını sağlar.


Okyanus 1.6 Milyon Dolar

Okyanus 1.6 Milyon Dolar

Okyanus isimli bu yapı, muhtemelen dünyanın en lükslerinden biridir. Sahibi hiçbir masraftan kaçınmadı ve sonuçta oldukça modern bir dekorasyon ortaya çıktı. Gemide 3 büyük kabin, 3 banyo, modern mutfak, yemek odası, çalışma odası, yüzme havuzu ve çok daha fazlası var. Sıcak küvet ya da barda, plazma uydu TV izleme keyfini çıkarabilirsiniz.


Mane Decision 2 Milyon Dolar

Mane Decision 2 Milyon Dolar

Mane Decision, 2 milyon dolar fiyatını yansıtacak şekilde özel tasarım olanaklarla doludur. 2.4 metre tavan ve 171 metrekare alan evin en göz alıcı özelliklerinden. Tabi ki gemide espresso makinesinden lüks lavabo ve buz yapıcıya kadar pahalı birçok elektronik alet mevcut. 16 kişi kapasiteli bu yüzen ev, 13 metre uzunluğundaki üst güverte ve siyah inci granit bar ile misafirlerine unutulmaz anlar yaşatır.


La Sorelle 2.8 Milyon Dolar

La Sorelle 2.8 Milyon Dolar

Geri çekilebilir çatı bulunan 6 yatak odalı, 6 banyolu yüzen evin bahçesi 120 metrekare alana sahiptir. Bir bahçe ile tasarlanmış bu eşsiz tekne ile kesinlikle hoş zaman geçirilebilirsiniz. Ev, kötü hava koşulları sırasında gizlenebilme özelliğine sahiptir. 2 mutfak, 3 salon ve büyük bir bara sahip tekne, zenginliği sonuna kadar yansıtıyor.


La Dame du Lac 3 Milyon Dolar

La Dame du Lac 3 Milyon Dolar

Fiyatlar arttıkça şüphesiz lüks olanaklar da fazlalaşıyor. Helikopter pistine sahip yüzen ev, 30 metre uzunluğunda ve herkesin sevebileceği mükemmel olanaklarla donatılmıştır. Örneğin dolu bir şarap mahzeni teknenin en lüks olanaklarından biridir.


Sunseeker 115 18 Milyon Dolar

Sunseeker 115 18 Milyon Dolar

Bir milyarderin teknesi olan Sunseeker 115, 18 milyon dolar fiyatı ile oldukça dikkat çekicidir. Bu yüzen eve rahatlıkla denizin Ferrari’si diyebiliriz. Aynı zamanda yüzen eve ait bir de sürat teknesi vardır. Yüzen ev, kral yatak gibi özelliklerle alıcıya çıkıyor. Bu teknenin sizi seyahatteyken evinizde hissettireceğinden emin olabilirsiniz.


Özellikle ülkemiz inanılmaz güzellikte koylarla dolu. Böyle bir evle keşfedeceğiniz koylar size inanılmaz anlar yaşatacaktır. Eminim, herkes böyle bir evin sahibi olmak ister.