Dünyanın En Tuhaf Bisikletleri

Birbirinden farklı tasarımlara sahip bisikletleri sizler için derledik. 

1. SSchiller X1 Su Bisikleti :

1. SSchiller X1 Su Bisikleti :

Bu sıra dışı bisiklet ile suyla bisiklete olan tutkunuzu birleştirebilirsiniz. Kaliforniya'da üretilmiş bu müthiş alet bir bisiklette aradığınız her şeyi size sunmakta. Ayrıca tüm bunların yanında size bir de su üzerinde ilerleyebilme yeteneği de getirmiş. Su geçirmez bölmesinin bile bulunduğu bu şahane bisikleti denizde kullanabilir istediğiniz yerde de bisikletten atlayıp yüzüp sonra tekrardan kıyıya gidebilirsiniz. Bu bisikleti kullanmak sizce de çok eğlenceli olmaz mı?


2. Bicymple :

2. Bicymple :

Zincirsiz bisiklet olarak billinen bu bisikletin adından da anlaşılacağı üzere orta kısmında zincir bulunmamaktadır. Zincirin ortadan kalkmasıyla birlikte iki tekerlek birbirinden bağımsız hareket edebilmekte ve bu olay da kontrol anlayışına bambaşka bir boyut getirmektedir. Bcymple şimdilik proje aşamasında olsa bile şimdiden bisiklet sektörüne bambaşka bir renk katmış durumdadır.


3. Halbrad :

3. Halbrad :

Halbrad Berlin'li bir tasarımcı tarafından alışılmış bisikletlerin günlük kullanımında karşılaşılan birçok soruna çözüm getirmesi amacıyla tasarlanmıştır. Yarı bisiklet olarak adlandırılan Halbrad'ın arkada büyük bir tekerleği önde ise daha küçük bir tekerleği bulunmaktadır. Yer kaplama konusunda da hayli başarılı olan bu bisikletin toplam ağırlığı ise sadece 9 kilogramdır. Yani istediğiniz yere toplu taşımalarda sıkıntı yaşamadan götürebilirsiniz.


4. En Yüksek Bisiklet :

4. En Yüksek Bisiklet :

Dünyanın en yüksek bisikleti olan Stoopid Tall'un yüksekliği koltuk seviyesinde 442 cm, bisikleti sürenin gözünden ise 518 cm'dir. Bu yüksek bisiklet görenleri hayretlere düşürmektedir. Şu an izlediğiniz görüntüler ise Los Angeles’lı sinema ve fotoğraf sanatçısı Richie Trimble‘ın çektiği görüntülerdir. Peki siz bu yüksek ve devasa bisikleti kullanmaya cesaret edebilir miydiniz?


5. Sideways Bisiklet :

5. Sideways Bisiklet :

Kar kayağından esinlenerek tasarlanmış bu garip bisiklet İrlandalı mühendis Michael Killian tarafından tasarlanmıştır. 2 yanında küçük tekerlekleri olan bu bisikletin koltuğu en ortadadır. Fakat diğer bisikletlerden farklı olarak bu bisiklete düz değil yan bir şekilde oturuyorsunuz. Hayli ilginç bir tasarıma sahip bu bisikleti kullanmak ister miydiniz?


6. Beastie :

6. Beastie :

Uçan İskoçyalı lakaplı bisikletçi Graeme Obree, insan gücüyle ulaşılan hız rekorunu kırmak için Beastie yani küçük şeytan adını verdiği alışılmışın dışında bir bisiklet tasarlamıştır. Bu garip bisiklette pozisyon diğer bisikletlerin aksine yüzüstüdür ve etrafı tamamen kapalıdır. Kapalı olmasının sebebi ise bisikletçinin yüksek hızda düşüp bir yerini incitmemesi içindir. Eminiz birçoğunuz bizim gibi böyle bir bisikletin var olduğunu daha yeni öğrendiniz.


7. En Uzun Bisiklet :

7. En Uzun Bisiklet :

Mijl Van Mares Werkploeg adlı bir grup, dünyanın en uzun bisikletini üreterek Guinnes Rekorlar kitabına girmeyi başarmışlardır. Tamamen alüminyum parçalar kullanılarak üretilmiş bu bisiklet 30.5 metre uzunluğundadır. Bu kadar uzun olmasına karşılık bu rekortmen bisiklette sadece 2 tekerlek bulunmaktadır. 2 kişi tarafından da kullanılabilen bu bisiklette öndeki kişi bisiklete yön verirken arkadaki kişi pedalı çevirerek bisikleti hızlandırmaktadır.


8. Katlanabilir Bisiklet :

8. Katlanabilir Bisiklet :

Katlanabilen bu bisiklet sadece 8.5 kilogram ağırlığında olup ve aynı zamanda da oldukça hızlıdır. Normal bisiklet tekerlerinin yarısı büyüklüğünde tekerleklere sahip olan bisikletin tasarımı sökülüp takılmasına imkan tanımaktadır. Yani bir yere seyahat etmek istiyorsunuz ve bisikletinizi de yanında götürmek istiyorsunuz Kwiggle marka bisiklet tam da size göre.


9. Fahrradi Farfalla FFX :

9. Fahrradi Farfalla FFX :

Avusturyalı sanatçı Hannes Langeder tarafından tasarlanan bu sıra dışı bisiklet dünyanın en pahalı bisikletidir. Ferrari'den esinlenerek tasarlanmış bu bisiklet saatte 20 km hız yapabilmekte ve Ferrari'nin pahalı motorunun aksine kas gücüyle çalışmaktadır. Ancak el emeği bu bisikletin bedeli Ferrari'yi bile geçmekte.


10. Uçan Bisiklet :

10. Uçan Bisiklet :

İngiltere'deki Oxford Üniversitesi'nde öğretmenlik yapan ingiliz John Carver, 6 yıl önce 16 bin dolara ürettiği Alman yapımı 'Flayke' adını verdiği uçan bisikletiyle yaklaşık 600 metre yükseklikten uçarak 800 mil yol almıştır. Bu derecesiyle dünya rekoru kıran John bisiklet sektörüne farklı bir soluk getirmiştir. Yükseklik ve bisiklete tutkuyla bağlı insanlar için üretilmiş bu bisikleti kullanmak sizce de çok eğlenceli olmaz mı?