Simültane Çeviri Yapan Akıllı Kulaklık

Farklı dilleri konuşan insanlar arasında köprü olan ve anında çeviri yapabilen bu akıllı cihaz sayesinde artık dil problemi tarih oluyor. Simültane olarak çeviri yapacak olan bu dahiyane cihaz hakkındaki detaylı bilgi sizlerle.

1. Waverly Labs adlı bir şirket , son teknoloji bir ürün bularak The Pilot isminde bir kulaklığı tanıttı. İlk olarak İngilizce, Fransızca, İspanyolca ve İtalyanca dillerinde destek olacak olan Pilot cihazı, ihtiyaca göre diğer dillerde de destek verebilecek.


2. ABD'li şirketin geliştirdiği cihaz sayesinde artık iki farklı dili konuşan iki kişi anlaşabilecek. Kulaklık internetle çalışıyor ve konuşulanları internet üzerinden anında çeviriyor.


3. Çeviri cihazının tasarımcısı Andrew Ochoa, birkaç yıl önce Fransız bir kadınla dil sorunu yaşadığını belirterek, cihazı tasarlamaya o zaman karar verdiğine değiniyor. Cihaz yapılan lansmanının ardından artık satışta!


4. Kırmızı, siyah ve beyaz olarak üç renkte tasarlanmış olan ürün, iki kulaklık, akıllı telefon ve internetle çalışıyor. Konuşmacılar ise kulaklıkla sohbet edebiliyorlar. Cihazın fiyatı 299 dolar olarak belirlenmişse de talebe göre ileride değişiklik gösterebilir.