Sıra Dışı heykel Polygone Riviera

150’nin üzerinde markaya ev sahipliği yapan ve bir alışveriş merkezinden daha fazlasını ifade eden Polygone Riviera, sıra dışı tasarımı ile dikkat çekiyor. Üç yıl süren bir inşaat sürecinin ardından, Ekim 2015’te kapılarını ziyaretçilerine açan Polygone Riviera, özellikle turistlerin sıklıkla seyahat ettiği popüler Cagnes-sur-mer bölgesinde yer alıyor.

Sanat Alışveriş Merkezi İle Buluşursa: Polygone Riviera

Sanat Alışveriş Merkezi İle Buluşursa: Polygone Riviera

Fransa’daki ilk açıkhava alışveriş merkezi olma özelliğine sahip olan Polygone Riviera, ilhamını Amerikan yaşam tarzından alıyor. Polygone Riviera; moda, alışveriş, çağdaş sanat dünyalarını kendine has bir şekilde yorumlayarak yeryüzündeki “en” çok yönlü ve özgün alışveriş merkezini ortaya çıkarıyor.


Tek merkezde dört farklı dünya

Tek merkezde dört farklı dünya

Ünlü peyzajcı Jean Mus ve şehir planlamacısı Jose Ignacio Galan Martinez tarafından Lezzet Alanı, Çarşı Alanı, Dinlence Alanı ve Tasarımcı Galerisi olmak üzere 4 tematik alana ayrılan Polygone Riviera’da ayrıca 1200 ağaçlı, 5 dönümlük bir yeşil alan da yer alıyor. Genellikle Akdeniz Mutfağı’ndan esintiler sunan restoranların yer aldığı Lezzet Alanı’nda, temiz deniz havası eşliğinde eşsiz yöresel tatlar ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor. Yöresel yemeklerin yanında, farklı dünya mutfaklarından özgün yemeklerin de servis edildiği Lezzet Alanı, bu anlamda gerçekten de adının hakkını veriyor.


Çınar ağaçları ile çevrili bir İtalyan tasarımına sahip olan Çarşı Alanı’nda trend ve ikonik markaların dükkanları bulunuyor. Farklı zevklere hitap eden tam 71 adet dükkanın bulunduğu alan, ziyaretçilere bir sahil kasabası çarşısının şirinliğini ve lüks markalardan alışveriş yapma imkanını bir arada sunuyor. Ziyaretçilerin eğlence ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile tasarlanan Dinlence Alanı’nda ise 10 adet salona sahip dev bir sinema, yıl boyunca hizmet veren ve dikkat çekici gösteriler düzenleyen gazinolar ve Fransız heykeltıraşların elinden çıkan, adeta dans eden çeşmeler bulunuyor.


İçine girilebilen heykel: La Guettier

İçine girilebilen heykel: La Guettier

Çağdaş sanatın en çarpıcı örneklerinin bulunabileceği Tasarımcı Galerisi’nde dünyanın önde gelen sanatçılarının çarpıcı eserleri yer alıyor. Arzu eden ziyaretçilere sanat turunun da düzenlendiği alanın en önemli eseri tabii ki aynı zamanda Polygena Riviera’nın simgesi konumunda olan, Sacha Sosno’nun 22 metre boyundaki eseri Le Guettier. Fransızca’da “Gözcü” anlamına gelen eser, bir heykel olmasının yanı sıra, içine girilebilen bir bina olma özelliğini de taşıyor. Cam ile kaplı dört katlı yapının ilk iki katı eser ile aynı adı taşıyan bir restorana aitken; yapının üçüncü ve dördüncü katlarında Polygena Riviera yönetim ofisleri yer alıyor.