Bu Japon Sanatçı İlhamını Komik Hayvan Fotoğraflarından Alıyor Ve Ortaya Koyduğu İşler Onları Daha Da Komik Kılıyor

Internetteki komik hayvan fotoğrafları ve karikatürlerinden hoşlanıyorsanız, muhtemelen oldukça popüler Japon sanatçı ve heykeltıraş Meetissai’nin ismini daha önceden duymuşsunuzdur. 

Bu ismi ilk kez duyduysanız kendinizi şanslı hissetmelisiniz. Sanatçı zamanının çoğunu internette ünlü olmuş kediler, köpekler ve diğer hayvanların en saçma ve komik fotoğraflarını bulmaya çalışarak geçiriyor. Sonrasında ise bunları heykel işleri için ilham olarak kullanıyor ve onun son derece sevimli ve enteresan işlerine bayılacaksınız! 


Sanatçının internette 219.2k takipçisi bulunuyor, yani zaten internetin komik ve tuhaf yanına bayılan sadık bir hayran kitlesinin bulunduğunu söyleyebilirsiniz. Sanatçının işlerinden en iyilerini sizler için hazırladığımız listede bulabilirsiniz. Ekranı kaydırın ve listenin keyfini çıkarın!


Meetissai’nin heykelleri çok popüler çünkü insanlar sevimli kediler ve köpeklere takıntılı durumda ve sürekli daha fazlasını istiyorlar. Bu nedenle de internetin büyük bir kısmı şirin hayvan videoları ve fotoğraflarıyla dolu. 


Özellikle de kediler bu tip içerikler için harika, çünkü şaşkın, enerji dolu ve çılgın olabiliyorlar ve son derece garip şekillerde davranabiliyorlar. Doğuştan sahip oldukları içgüdüler de bu duruma pek yardımcı olmuyor ve hatta diğerlerimiz için işleri daha da komik hale getiriyor, çünkü en beklenmedik şeyleri en beklenmedik zamanlarda yapıveriyorlar!


Elbette şimdilerde internette bu tuhaf davranan evcil hayvanların fotoğraflarını paylaşmak için gruplar var. “Kedinin Nesi Var?” ve “Köpeğinin Nesi Var?” isimli subredditler bu gruplara en iyi örneklerden ikisi. 


Evcil hayvan sahipleri buralarda evcil hayvanlarının en komik video ve fotoğraflarını paylaşıyorlar ve bizlerin de daha iyi bir gün geçirmesine yardımcı oluyorlar! Bunların dışında Twitter’daki “Köpekleri Oyluyoruz” Twitter hesabı ve onun kedi versiyonu olan “Kedi Yorumcusu Twitter’ı” gibi başka sosyal medya hesapları da var.


Ancak görünüşe baklırsa bu günlerde evcil hayvanlarla alakalı herşeye takıntılı olmamızın suçunu beyinlerimize atabiliriz. Mesela bir çiftin tatil fotoğrafını araya girerek mahveden o sincabın ünlü fotoğrafını düşünün. 


Bilimadamlarının açıklamalarına göre, psikolojik yönden ele alınırsa, bu tüylü şirin yaratığın aniden belirmesi algımızda bir tepkiye yol açıyor. 


Gördüğümüzde bir çelişki ortaya çıkıyor çünkü iyi biçimde pozlanmış bir fotoğrafta şirin bir hayvan görmeyi beklemiyoruz. 


Bu bizim için son derece alışılmadık bir manzara olduğundan bir çeşit açıklama aramaya başlıyoruz ve bu beklenmediklik ilgimizi aslında gördüğümüz şeyden uzaklaştırıyor.


Zaman içerisinde bu pozitif reaksiyon yaratan beklenmedik tetiğe alıştığımızdan gittikçe daha fazla buna benzer içerik arar hale geliyoruz. Siz de daha fazla içerik arayışı içinde olanlardansanız Crap Wildlife Photography ismindeki Facebook grubu sizin için harika bir yer olabilir. 


Bu grupta inanılmaz vahşi yaşam fotoğrafları bulabildiğiniz gibi hiç fotojenik olmayan ya da kötü pozlanmış veya kötü bir açıyla çekilmiş hayvan fotoğrafları da buluyorsunuz ve bunlar kesinlikle çok komikler.